W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy Struga

  • 18-04-2024 15:10
  • Admin

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy Struga

Umowa na budowę wschodniej i zachodniej trybuny stadionu przy ul. Struga 63 w Radomiu podpisana. Już w maju na plac budowy wejdzie firma Betonox Construction z Sopotu, która wygrała przetarg z ofertą opiewającą na 39 mln 590 tys. zł. Od dziś ma ona na wykonanie prac 21 miesięcy.

– Mam nadzieję, że te doświadczenia z budowy pierwszego etapu, firma Betonox będzie wykorzystywała przy budowie trybuny wschodniej i zachodniej. Dla nas najważniejsze jest to, że budowa będzie przebiegała bez konieczności przerywania organizacji meczów piłkarskiej ekstraklasy. Oczywiście mamy też świadomość, że został jeszcze trzeci element, czyli budowa elewacji stadionu. Zrobimy wszystko, by przetarg na te prace ogłosić jeszcze w tym roku – zapowiedział prezydent Radosław Witkowski.

Na dwóch nowych trybunach zostanie zamontowanych ponad 5600 krzesełek. Będzie też oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Pod trybunami powstaną sanitariaty.

– Przygotowując się do tego przetargu czerpaliśmy z naszej wiedzy, którą nabyliśmy podczas wykonywania poprzedniego etapu. Jesteśmy przekonani, że przy odpowiednim finansowaniu będziemy w stanie zakończyć to przedsięwzięcie w krótszym czasie niż 21 miesięcy. Projekt jest dostosowany do istniejących warunków, wiemy jak wygląda infrastruktura, którą tu budowaliśmy. Dodatkowo zostały już wykonane pewne elementy fundamentów, które będą służyły do budowy kolejnych trybun. W związku z tym nie przewiduję żadnych technicznych problemów – powiedział po podpisaniu umowy prezes firmy Betonox Construction Wojciech Grzenia.

Prace przy budowie wschodniej i zachodniej trybuny będą prowadzone równolegle.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

            

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                                      

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca