Wygrywamy ze Stalą!

• 04-03-2024 08:35
  • Admin

W meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka wygrali u siebie 2:1 ze Stalą Mielec. Dla podopiecznych trenera Macieja Kędziorka to siódme zwycięstwo w tym sezonie. Brawo Zieloni!

Radomiak Radom - Stal Mielec 2:1 (1:0)
Luka Vusković 17, Leonardo Rocha 65 - Mateusz Matras 63

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 13. Jan Grzesik, 29. Raphael Rossi, 4. Luka Vušković, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (69, 70. Vágner Dias), 8. Luizão, 77. Chrístos Dónis, 27. Rafał Wolski (69, 22. Jardel), 20. Luís Machado (80, 18. Krystian Okoniewski) - 17. Leonardo Rocha (84, 66. Bruno Jordão).

Stal: 1. Mateusz Kochalski - 27. Alvis Jaunzems (46, 7. Łukasz Gerstenstein), 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger - 10. Maciej Domański (88, 37. Mateusz Stępień), 16. Matthew Guillaumier (46, 31. Ion Gheorghe), 18. Piotr Wlazło, 86. Igor Strzałek (46, 8. Kōki Hinokio) - 42. Kai Meriluoto (75, 25. Łukasz Wolsztyński).

Żółte kartki: Grzesik, Bruno Jordão - Guillaumier, Ehmann.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 7070.

W 36. minucie Leonardo Rocha (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kochalski obronił).

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU!!! MAMY TO!!! WYGRYWAMY ZE STALĄ, BRAWO ZIELONI!!!!
90 - Cztery minuty doliczone.
89 - Teraz kartka dla Portugalczyka.
87 - Faul na Jordao przed polem karnym Zielonych.
85 - Luizao z kolejną kluczową interwencją.
84 - Jordao w miejsce Rochy.
82 - Getinger z dystansu, rykoszet i korner dla Stali.
80 - Okoniewski za Machado.
79 - Kontra Radomiaka i Machado w ostatniej chwili zatrzymany przez defensorów Stali!
78 - Świetna interwencja w obronie Luizao.
76 - Grzesik teraz na głowę Vuskovicia i... świetnie broni Kochalski!
74 - Korner po dośrodkowaniu Abramowicza.
69 - Vagner i Jardel za Semedo oraz Wolskiego.
* Machado dośrodkował w pole karne i Rocha w swoim stylu przeskoczył obrońców i pokonał głową Kochalskiego!
65 - GOOOOOOL dla Radomiaka, Leonardo Rocha i znów prowadzimy!
* Uderzenie z 20. metrów, rykoszet i Majchrowicz pokonany...
63 - Gol dla Stali, 1:1...
61 - Matras fauluje Semedo. Gorszy fragment gry Zielonych po świetnej pierwszej połowie.
56 - Machado na wiwat sprzed pola karnego.
55 - Wolski faulowany na środku boiska.
53 - Majchrowicz pewnie po próbie z prawej strony Hinokio.
51 - Dośrodkowanie Wolskiego prosto w Kochalskiego.
* Ponownie świetnie nasz kapitan
50 - Faul Donisa z boku pola karnego.
49 - Rossi pewnie w obronie.
* Potrójna zmiana w Stali
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Słupek, poprzeczka, niewykorzystany rzut karny... Do przerwy tylko 1:0 dla Radomiaka!
* Cztery minuty doliczone
45 - Dwójkowa akcja Donisa z Machado, jednak piłka wyszła za pole bramkowe.
44 - Kartka dla Ehmanna, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Machado.
* Po chwili Donis z daleka prosto w Kochalskiego. Świetna gra Radomiaka!
41 - Rafał do Vuskovicia, Chorwat spróbował uderzenia z ostrego kąta, ale kopnął tylko w boczną siatkę!
* Wolski w mur
40 - I jeszcze jedna akcja Radomiaka, tym razem Donis faulowany na 25. metrze przed bramką Kochalskiego...
37 - Vusković trafia głową... w słupek!
36 - Ponownie nie wykorzystujemy "jedenastki"! Kochalski broni uderzenie Rochy, a później w niesamowitym stylu dobitkę Wolskiego!
35 - Rzut karny dla Radomiaka!
* VAR! Czy była ręka piłkarza Stali?
34 - Akcja Semedo, dośrodkowanie i blok zawodnika gości. Będzie jeszcze rzut rożny...
33 - Tym razem upomniany Guillaumier.
32 - Kartka dla Grzesika.
30 - Donis ucierpiał w starciu z Piotrkiem Wlazło.
27 - Ponownie Abramowicz z autu, futbolówka trafiła tym razem do Grzesika, który nie trafił w bramkę z 5. metrów!
25 - Rocha trafia w słupek! Zieloni pędzą po drugą bramkę!
24 - Grzesik w kierunku Rochy i kolejny korner dla naszego zespołu.
* Abramowicz wyrzucił daleko piłkę z autu i Luka głową pokonuje Kochalskiego! Pierwsza bramka Zielonych w 2024 roku!
17 - GOOOOOOOL dla Radomiaka!!!! Luka Vusković i 1:0 dla Zielonych!
16 - Kolejny wysoki przechwyt Radomiaka, jednak dobra interwencja Esselinka.
15 - Szybki odbiór Zielonych, ale Donis zepsuł dośrodkowanie.
14 - Uderzenie na wiwat Machado. Szkoda, bo Semedo był lepiej ustawiony...
13 - Ofensywne przewinienie zawodnika Stali.
11 - Dobra interwencja w obronie Rossiego.
9 - Indywidualna akcja Semedo, zejście do środka boiska, strzał i broni były bramkarz Radomiaka!
8 - Próbę Luizao sprzed pola karnego blokuje Matras. Po chwili dośrodkowanie Semedo wyłapuje Kochalski.
5 - Wolski tym razem złapany na spalonym.
* Wolski na głowę Vuskovicia i wybija Getinger!
3 - Korner dla Radomiaka.
1 - Zaczynamy mecz ze Stalą. Po zwycięstwo, Zieloni!

---

18:48 Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę. Za 12 minut początek meczu ze Stalą!

18:33 Dziś liczy się tylko wygrana!

18:25 Piłkarze Radomiaka rozpoczęli rozgrzewkę...

17:40 Skład gości: Kochalski - Esselink, Ehmann, Domański, Guillaumier, Wlazło, Matras, Getinger, Jaunzems, Meriluoto, Strzałek.

17:33 Leonardo Rocha w pierwszym składzie, Jardel na ławce. Kapitanem Raphael Rossi, który rozegra dziś 100. mecz w Radomiaku!

17:30 Panowie, dziś tylko zwycięstwo! Skład Radomiaka:

14:40 Coraz bliżej...

08:40 Wejściówki na mecz możecie nabywać poprzez stronę bilety.radomiak.pl, w salonie CANAL+ w M1 oraz od godziny 17:00 w kasie stadionowej przy sektorze K. Do zobaczenia #NaStadionie!

08:33 Przypominamy o ciągle trwającej potrójnej promocji na bilety na poniedziałkowe starcie ze Stalą. Więcej informacji w tym miejscu.

08:30 Dzień dobry! Zapowiedź dzisiejszego meczu przeczytacie TUTAJ.

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 19:00 na stadionie przy ul. Struga 63 w Radomiu, rozpocznie się mecz 23. kolejki sezonu 2023/24 PKO BP Ekstraklasy: Radomiak vs. Stal Mielec! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT i CANAL+ Online. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!