Radomiak z licencją na grę I lidze

  • 26-06-2020 14:54
  • Admin

Radomiak z licencją na grę I lidze

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła przyznać licencję upoważniającą nasz Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021. Licencję przyznano na grę na stadionie MOSiR w Puławach przy ul. Hauke-Bossaka 1.

Komisja stwierdziła, że ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia na stadionie przy ul. Narutowicza w Radomiu, obiekt nie jest odpowiedni do rozgrywania zawodów pierwszoligowych, zwłaszcza transmitowanych w TV. Nasz Klub zaproponował możliwość ustawienia oświetlenia mobilnego, które uzupełniłoby, do wymaganej wielkości natężenia oświetlenia, jakie obecnie ma obiekt przy ul. Narutowicza 9. Komisja jednak nie przyjęła tego rozwiązania.

Drugą zaproponowaną opcją był stadion w Puławach. Dyrekcja puławskiego MOSiR zgodziła się przyjść Radomiakowi z pomocą i zawarła z naszym Klubem umowę przedwstępną na korzystanie z obiektu w Puławach przy ul. Hauke-Bossaka 1. Szczegółowy harmonogram, tak by mecze Radomiaka nie kolidowały ze spotkaniami Wisły Puławy oraz pozostałe szczegóły dotyczące korzystania z obiektu, zostaną ustalone w osobnej umowie.