Nowosadko i Wiatrak wypożyczeni do Orląt

  • 25-06-2020 19:04
  • Admin

Nowosadko i Wiatrak wypożyczeni do Orląt

18-letni obrońca Kacper Wiatrak oraz 19-letni pomocnik Adrian Nowosadko, zostali wypożyczeni na rok (z możliwością powrotu do naszego Klubu w połowie sezonu) z Radomiaka do III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski.

Wiatrak (na zdjęciu po prawej) i Nowosadko (z lewej) to utalentowani wychowankowie Radomiaka, którzy przeszli przez praktycznie wszystkie szczeble młodzieżowych drużyn naszego Klubu, aż zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu. Obaj stanowili o sile Radomiaka II, który przypomnijmy - wygrał rozgrywki IV ligi - ale przez niezrozumiałe dla Klubu decyzje MZPN, został pozbawiony awansu o III ligi.

Dodajmy, że drużyna Orląt Radzyń Podlaski występuje w gr. czwartej III ligi, a w poprzednich, niedokończonych rozgrywkach, zajęła 15. miejsce. Trenerem zespołu jest Artur Bożyk.

- Dla dalszego rozwoju obu naszych zawodników, takie wypożyczenie to duży plus, bowiem obaj będą występować na jeszcze wyższym poziomie rozgrywkowym, aniżeli miało to miejsce w poprzednim sezonie. Wierzymy, że Kacper i Adrian wrócą po wypożyczeniu do nas, jako jeszcze lepsi zawodnicy - mówi trener Radomiaka, Dariusz Banasik.

Naszym wychowankom życzymy powodzenia w nowym klubie.