Pokonaliśmy Chojniczankę 3:1!

• 20-06-2020 10:19
  • Admin

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka wygrali 3:1 z Chojniczanką! Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to trzynaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Patryk Mikita 31 (k), Mateusz Michalski 36, Adam Banasiak 90 - Martin Klabnik 55

Radomiak: 1. Cezary Miszta - 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Mateusz Michalski, 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (67, 8. Mateusz Lewandowski), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (90, 6. Adam Banasiak) - 27. Damian Nowak (81, 97. Dominik Sokół).

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 23. Jacek Podgórski (46, 26. Mateusz Bartosiak), 5. Kamil Wiktorski, 38. Martin Klabnik, 18. Krystian Wachowiak - 13. Aleksander Jagiełło, 68. Bartosz Wolski, 9. Robert Ziętarski (46, 22. Łukasz Zejdler), 14. Mateusz Kuzimski, 19. Michał Sacharuk (70, 11. Janusz Surdykowski) - 17. Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Nowak, Sokół - Kuzimski, Klabnik, Wachowiak, Wiktorski, Mikołajczak.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Zapis relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Radomiak wygrał z Chojniczanką 3:1! Brawo Zieloni!
90+3 - Jakubik przed szansą, ale trafił wprost w Janukiewicza. Wcześniej żółta kartka dla Sokoła.
* Makowski wygrał pojedynek główkowy, Sokół wyszedł na czystą pozycję i zagrał do Banasiaka, któremu pozostało jedynie wpakować futbolówkę do pustej bramki gości
90+2 - GOOOOL dla Radomiaka! Adam Banasiak, 3:1!
90+2 - Dobrze pracują w obronie Zieloni.
* Sędzia doliczył 4 minuty
90 - Ostatnia zmiana w Radomiaku: Banasiak za Mikitę.
89 - Dobra interwencja Cichockiego.
* Była szansa dla Radomiaka, ale goście w ostatniej chwili wybijają na korner
88 - Ciężko grać w takich warunkach - piłka zatrzymuje się na grząskiej murawie.
87 - Na spalonym Kuzimski.
86 - Ciągle liczymy na skuteczną kontrę Radomiaka.
85 - Dobre piąstkowanie Miszty po niezłej akcji gości.
* Abramowicz fauluje Klabnika
83 - Kontra Radomiaka i Mikita po podaniu Makowskiego - obok bramki Chojniczanki, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Zielonych.
81 - Zmiana w Radomiaku: Sokół za zmęczonego Nowaka.
* Spalony...
80 - Następny rzut wolny dla Chojniczanki na 25 metrze.
79 - Kolejny mecz Radomiaka i kolejna ulewa...
* Wybijają radomianie
77 - Rzut rożny dla gości.
75 - Rozpadało się nad Radomiem. Tymczasem Zieloni ciągle czyhają na kontry, gdy tylko Chojniczanka traci piłkę na naszej połowie.
72 - Rzut rożny dla Chojniczanki po stracie Lewandowskiego i groźnej akcji gości.
69 - Ostatnia zmiana w zespole gości: Surdykowski za Sacharuka.
68 - Mikołajczak uderza Makowskiego i kolejny zawodnik Chojniczanki z żółtą kartką.
* Pierwsza zmiana w Radomiaku: Lewandowski za Karwota
67 - Mikita zagrywał do Michalskiego, ale nasz skrzydłowy został zablokowany przez Sacharuka.
64 - Jagiełło zszedł na lewą nogę w polu karnym Radomiaka, ale został zablokowany przez "Świdzika".
* W odpowiedzi podobny strzał Wolskiego
63 - Kopnął z daleka Makowski, ale wprost w Janukiewicza.
62 - Na spalonym Jagiełło.
60 - Chwila przerwy w grze, bowiem ucierpiał... arbiter z Wrocławia.
58 - Widać, że w drugiej połowie Zieloni nie grają z taką werwą, jak to miało miejsce w pierwszych 45 minutach gry.
* Po rzucie rożnym, obrońca gości wyskoczył najwyżej do futbolówki i z bliska pokonał Misztę
55 - I niestety gol dla Chojniczanki. Autorem bramki były piłkarz Radomiaka - Martin Klabnik...
54 - Była szansa dla Chojniczanki, ale na szczęście Michalski wybił futbolówkę na rzut rożny.
54 - Kartonik dla Nowaka.
52 - Makowskiemu zabrakło centymetrów, aby znaleźć się w dogodnej pozycji do pokonania Janukiewicza.
50 - Wiktorski ostro fauluje Makowskiego i kolejny kartonik dla zawodnika gości.
48 - Radomiak długo utrzymuje się przy piłce, ale przede wszystkim na własnej połowie.
*Dwie zmiany w Chojniczance od początku drugiej części gry: weszli Zejdler i Bartosiak, a zeszli Ziętarski i Podgórski
46 - Druga połowa rozpoczęta.

45 - Koniec pierwszej połowy - Zieloni po świetnej grze prowadzą z Chojniczanką 2:0!
43 - Sacharuk nie doszedł do dośrodkowania Jagiełły.
42 - Za mocne dośrodkowanie z wolnego Abramowicza.
41 - Bardzo dobra gra Radomiaka! Dziś wszyscy piłkarze Zielonych prezentują równą, ale - co najważniejsze - wysoką formę!
40 - Żółta kartka dla Wachowiaka za przerwanie kontry i faul na Michalskim.
39 - Miszta na posterunku po uderzeniu z boku Jagiełły.
* Idealne dośrodkowanie Mikity z lewej strony i Michalski głową (z kilku metrów) podwyższa prowadzenie naszej drużyny
36 - GOOOOL dla Radomiaka! Mateusz Michalski - 2:0!
35 - Makowski kopnął z daleka, ale Janukiewicz na posterunku.
34 - Michalski zablokowany przez Wiktorskiego.
32 - Kolejna szansa dla Radomiaka, ale tym razem Janukiewicz paruje futbolówkę na rzut rożny. Szkoda, bo szybko mogliśmy podwyższyć prowadzenie.
* Skrzydłowy Zielonych, w swoim stylu, pewnie z jedenastu metrów pokonuje bramkarza Chojniczanki
31 - GOOOOL dla Radomiaka! Patryk Mikita - 1:0!
* Żółta kartka dla byłego piłkarza Zielonych
30 - Klabnik trafił w głowę Jakubika i rzut karny dla Radomiaka!
28 - Mikołajczak po rożnym uderzył głową obok bramki Miszty.
27 - Kontra Chojniczanki i Cichocki w świetnym stylu blokuje Sacharuka.
* Radomiak zdecydowanie przejął inicjatywę - brakuje najważniejszego - skuteczności
24 - Ponownie składna akcja Zielonych, ale tym razem Makowski uderzał obok bramki.
23 - Bardzo dobra akcja Radomiaka lewą stroną, którą zakończył z prawej strony Mateusz Michalski, ale niezłą interwencją popisał się golkiper Chojniczanki, wybijając futbolówkę do boku.
20 - Znów na spalonym Kuzimski.
19 - Nowak dośrodkował w pole karne Chojniczanki, gdzie w niezłej sytuacji znalazł się Abramowicz, ale lewy obrońca Radomiaka huknął z 10 metrów nad poprzeczką bramki Janukiewicza.
16 - Na spalonym złapany Kuzimski.
14 - Teraz Zieloni, a konkretniej Karwot podawał prostopadle do Nowaka, ale napastnik gospodarzy został zblokowany przez Klabnika.
12 - Chojniczanka próbuje od początku zagrywać prostopadłe piłki za plecy Świdzikowskiego czy Cichockiego, ale jak na razie bardzo czujni nasi obrońcy.
8 - Nowak znalazł się w świetnej sytuacji, ale z pięciu metrów trafił głową wprost w Janukiewicza!
7 - Dobra akcja Michalskiego, ale Nowak w ostatniej chwili zablokowany przez Klabnika.
5 - Duże zamieszanie w polu karnym Radomiaka. Goście sygnalizowali nawet sędziemu zagranie ręką jednego z graczy Zielonych, ale ostatecznie - tylko korner dla gości.
3 - Żółta kartka dla Kuzimskiego za ostry faul w środku pola na Makowskim.
3 - Dobra w obronie interwencja Cichockiego, który zatrzymał Sacharuka.
1 - Pierwszy gwizdek sędziego Paszkiewicza. Rozpoczęliśmy mecz Radomiak - Chojniczanka!

---

17:35 Piłkarze już szykują się do wyjścia na boisko - zaczynamy za 5 minut!

17:29 Przypominamy, że mecz można oglądać na żywo w Polsat Sport.

17:28 W pierwszym składzie gości, były zawodnik Radomiaka - Martin Klabnik.

17:27 Piłkarze obydwu zespołów zeszli już z rozgrzewki. Za ponad 10 minut zaczynamy mecz 27. kolejki Fortuna 1 Ligi: Radomiak vs. Chojniczanka!

17:01 Skład gości: Janukiewicz - Podgórski, Klabnik, Wiktorski, Wachowiak - Sacharuk, Wolski, Ziętarski, Mikołajczak, Jagiełło - Kuzimski.

17:00 Skład naszego zespołu wygląda następująco:

11:27 Komunikat Klubu ws. decyzji wojewody zakazującej udziału kibiców w meczach Radomiaka

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 17:40 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, rozpocznie się mecz 27. kolejki Fortuna 1 Ligi: Radomiak vs. Chojniczanka. Spotkanie transmitowane będzie w Polsat Sport. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!