D. Banasik: we Włoszech mamy bardzo dobre warunki do pracy

  • 09-02-2020 14:00
  • Admin

D. Banasik: we Włoszech mamy bardzo dobre warunki do pracy

W sobotę drużyna Radomiaka rozpoczęła tygodniowe zgrupowanie w regionie włoskiej Lombardii. Trener Zielonych, Dariusz Banasik liczy, że sumienna praca w dobrych warunkach treningowych przyniesie korzyści w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi.

- Jesteśmy na pewno zadowoleni. Mamy bardzo dobre warunki. Przede wszystkim temperatura jest dosyć wysoka, bo ok. 15 stopni. Ośrodek jest bardzo dobrze przygotowany, zdecydowanie lepiej niż rok temu. Zaczęliśmy od krótkiego rozruchu, natomiast od niedzieli mamy po dwa treningi dziennie. Przygotowujemy się też do sparingów, no i oczywiście do tego, żeby tutaj wykonać dobrą pracę, która będzie procentowała w lidze. Oprócz treningów mamy sparingi, mamy też w planach wyjście na mecz do Mediolanu. Wydaje mi się, że miło tutaj czas spędzimy i na pracy i na integracji zespołu - mówi trener Dariusz Banasik.

Zieloni do Włoch wyjechali podobnie jak rok temu. Zimowe zgrupowanie to ważny element w planie przygotowań zespołu.

- Cieszę się, bo słyszałem taką opinię, że wprowadzam nowe standardy w Radomiaku. Kiedyś to inaczej wyglądało, a teraz chcemy wyjeżdżać na te zimowe zgrupowania. Włochy mają swój klimat. To bardzo fajne państwo i fajne miejsce. Fajnie, że mamy tutaj możliwość przyjechania. Władze klubu nam zapewniły to, także głowa odpoczywa i mentalnie to bardzo ciekawa rzecz.