Łukasz Derbich potrzebuje pomocy

  • 10-01-2020 00:39
  • Admin

Łukasz Derbich potrzebuje pomocy

Były obrońca Radomiaka, Łukasz Derbich zmaga się z przewlekłą niewydolnością nerek. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego środowisko piłkarskie zjednoczyło się w akcji pomocy Łukaszowi.

36-letni Łukasz Derbich w Radomiaku grał w sezonach 2012/13 oraz 2013/14. W Ekstraklasie reprezentował barwy Cracovii i Ruchu Chorzów. Na jej boiskach rozegrał łącznie 32 spotkania. Ostatnio występował w KS Opatówek. Przygodę z futbolem przerwał z powodu choroby.

- Dziś przy życiu utrzymują go wyczerpujące dializy i oczekiwanie na dawcę nerki. Łukasza czeka długa droga do powrotu do zdrowia i odnalezienia się w nowej sytuacji. W tym celu potrzebne są środki pieniężne na leczenie i rehabilitację - czytamy w opisie zbiórki na rzecz piłkarza prowadzonej pod adresem www.zrzutka.pl/derbichlukasz.

Do akcji pomocy dla Łukasza przyłączamy się także i my! Na naszym Facebooku trwa licytacja koszulki i piłki z autografami zawodników Radomiaka. Cały dochód z aukcji przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu byłego zawodnika Radomiaka. Warto pomagać!

Fot. Echo Dnia