Radomiak przed meczem z Wigrami Suwałki

  • 03-10-2019 22:07
  • Admin

Radomiak przed meczem z Wigrami Suwałki

Bez pauzującego za kartki Damiana Jakubika, ale z powracającym do składu Mateuszem Lewandowskim wyjadą w piątek do Suwałk piłkarze Radomiaka. Oba miasta dzieli znaczna różnica kilometrów, a oba zespoły znaczna różnica punktowa w tabeli, ale o punkty, jak to na wyjazdach, łatwo nie będzie.

W daleką, ponad 400-kilometrową podróż podopieczni trenera Dariusza Banasika wyjadą w piątkowy poranek, a na trasie odbędą jednostkę treningową. W autokarze zabraknie na pewno Damiana Jakubika, który w meczu ze Stalą Mielec obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie i czeka go pauza. Do składu wraca po absencji Mateusz Lewandowski. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Damiana Nowaka zmagającego się z urazem stawu skokowego. Problemów zdrowotnych nie ma już Michał Kaput, który przed tygodniem nie pojawił się na boisku z powodu przeziębienia.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Radomiaka w meczu z Wigrami Suwałki wynosi dokładnie 2.25.

Choć Suwałki nazywane są polskim biegunem zimna, ostatnie dni w Wigrach to gorący okres spowodowany przede wszystkim rozstaniem z trenerem Adamem Fedorukiem. 52-letni trener piastował to stanowisko od czerwca bieżącego roku, ale po sześciu meczach bez zwycięstwa i wyjazdowej porażce 0:3 z GKS Bełchatów władze klubu zdecydowały się na zmiany. Kto zastąpi Fedoruka? Tego na razie nie wiemy. Komunikat na oficjalnej stronie klubu brzmi: "Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca, które powinny zostać zakończone w ciągu kilku dni". Być może w spotkaniu z Radomiakiem na ławce trenerskiej zasiądzie już nowy szkoleniowiec, którego misją będzie wyciągnięcie Wigier ze strefy spadkowej, w której klub ze stolicy Suwalszczyzny znalazł się po ubiegłotygodniowej porażce.

Spotkanie zaplanowano na sobotę, godz. 17:00. Poprowadzi je jako sędzia główny Wojciech Krztoń z Olsztyna. Tradycyjną tekstową relację LIVE przeprowadzimy na naszej oficjalnej stronie internetowej.