Mecz sezonu dla rezerw Radomiaka

  • 06-06-2019 18:15
  • Admin

Mecz sezonu dla rezerw Radomiaka

Wyjątkowo w piątek o godzinie 18:00 domowy mecz rozegra drugi zespół Radomiaka. Przeciwnikiem będzie Wilga Garwolin, czyli jeden z rywali w walce o utrzymanie w IV lidze.

Do składu Zielonych po pauzie za kartki wróci Jakub Nowakowski. Wszystko wskazuje na to, że do dyspozycji trenera Macieja Kokoszy będzie też kilku innych zawodników z pierwszego zespołu.

Wilga Garwolin na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 31. punktów. Zajmowana pozycja oznacza spadek do IV ligi, dlatego goście zrobią wszystko, by piątkowy mecz wygrać i wydostać się ze strefy spadkowej.

Z kolei Radomiak II zajmuje 10. miejsce w tabeli z 35 zdobytymi punktami. Choć system spadków w IV lidze jest dość skomplikowany i zależy od kilku czynników, to pewne jest, że miejsca 10. i 11. oraz wyższe dadzą utrzymanie. Tak więc w meczu z Wilgą nasz zespół w przypadku korzystnego wyniku może już zapewnić sobie pozostanie w IV lidze na kolejny sezon.

Pewne jest już, że zdegradowane do ligi okręgowej są LKS Promna, Orzeł Unin i Perła Złotokłos, czyli zespoły z miejsc 14-16. Spadek czeka też drużynę, która na koniec sezonu zajmie miejsce 13., a od zestawu spadkowiczów z III ligi, gr. 1 zależy, czy miejsce 12. oznaczać będzie utrzymanie, konieczność rozegrania barażu, czy spadek do ligi okręgowej.

Radomiak II Radom - Wilga Garwolin / piątek, godz. 18:00, stadion MOSiR

WYNIKI I TABELA IV LIGI - KLIKNIJ TUTAJ