Za nami konferencja prasowa z udziałem firmy ENEA

  • 10-04-2019 19:24
  • Admin

Za nami konferencja prasowa z udziałem firmy ENEA

W minionym tygodniu ogłosiliśmy pozyskanie nowego sponsora, firmę ENEA. Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej jej przedstawiciele otrzymali pamiątkowe koszulki Radomiaka oraz odpowiedzieli na pytania dziennikarzy, opowiadając o szczegółach umowy i planach na przyszłość.

- Pozyskujemy bardzo możnego i prężnego sponsora, który będzie wspierał nasze działania sportowe. Jest to ogromna satysfakcja, że tego typu firma zdecydowała się na sponsoring i na granie z nami. Pozyskujemy następnego super zawodnika do naszej drużyny - powiedział prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski.

Przypomnijmy, że na mocy umowy logo ENEA już wkrótce zagości na meczowych i treningowych strojach Radomiaka. Podczas meczów reklama firmy będzie bardzo dobrze widoczna w wielu miejscach na stadionie, a logotyp znajdzie się także w materiałach okołomeczowych i na kanałach social-media oraz stronie internetowej klubu.

- Dla firmy ENEA region radomski jest szczególnie istotny, ponieważ znajduje się tu największa elektrownia systemowa na węgiel kamienny nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jesteśmy prężną spółką na niwie biznesowej i działamy także w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Myślę, że podpisanie umowy z Radomiakiem będzie zarówno dla klubu jak i naszej firmy dużym krokiem do zwiększenia rozpoznawalności - zaznaczył Jarosław Ołowski, wiceprezes ENEA Wytwarzanie ds. ekonomiczno - finansowych.

Umowa została podpisana do końca roku 2019, ale niewykluczone, że współpraca z firmą ENEA potrwa dłużej.

- Kwota wsparcia musi jak zawsze w takich przypadkach pozostać tajemnicą handlową. Umowa została podpisana do końca roku, bo spółki skarbu państwa poruszają się w określonych planach finansowych. Liczę na to, że Radomiak w kolejnym sezonie jako już pierwszoligowy klub rozpocznie z nami rozmowy o dalszej współpracy. Ale jest jeden warunek, że Radomiak musi grać w Radomiu - powiedział Tomasz Siwak, wiceprezes ENEA Wytwarzanie ds. strategii rozwoju, podkreślając istotną rolę finalizacji budowy nowego stadionu dla dalszego rozwoju klubu.

Głos podczas konferencji zabrali także przedstawiciele świata polityki, którzy przyczynili się do pomyślnej finalizacji rozmów o współpracy Radomiaka z firmą ENEA.

- Cieszę się z podpisania tej umowy, która jest niewątpliwie korzystna dla obu stron. Z jednej strony wsparcie dla klubu, które miejmy nadzieję zaowocuje I ligą, a może w przyszłości ekstraklasą, a z drugiej strony gratulacje dla firmy ENEA za nawiązanie współpracy z kolejnym radomskim zespołem. Wsparcie dla sportu jest swego rodzaju powinnością spółek skarbu państwa. Jestem przekonany, że będzie to służyło nie tylko sportowi zawodowemu, ale także wychowaniu młodzieży podkreślił Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

- Wydaje mi się, że ta nowa energia, jaką firma ENEA wniesie do Radomiaka, jest na finiszu rozgrywek bardzo potrzebna i będzie potrzebna już w sierpniu, kiedy rozpoczną się nowe rozgrywki. Do pełni szczęścia Radomiakowi będzie brakowało już tylko stadionu. Dziękuję panu ministrowi, bo bez niego by się to nie udało i dziękuję także władzom klubu za bardzo profesjonalną ofertę - powiedział Adam Bielan, wicemarszałek Senatu RP. - W tym roku Radomiak ma największe szanse od lat na to, by wywalczyć awans. Gra skutecznie i mile dla oka. Nie zawsze piłka wpada do bramki, bo czasem tak jak w ostatnim meczu, rywale mają świetnego bramkarza.  Wydaje mi się, że dzięki tej przewadze, jaką Radomiak ma dzisiaj na siedem kolejek przed końcem sezonu, jest duża szansa nie tylko na awans, ale i na mistrza II ligi - dodał.