Młodzież z Akademii pod obserwacją sztabu szkoleniowego

  • 10-03-2019 19:25
  • Admin

Młodzież z Akademii pod obserwacją sztabu szkoleniowego

W niedzielny poranek zawodnicy, którzy zagrali krótko lub wcale w meczu z Rozwojem Katowice, w ramach treningu wyrównawczego rozegrali gierkę z udziałem wyróżniających się piłkarzy rezerw i najstarszych roczników Akademii Radomiaka. Poczynania młodych zawodników obserwował sztab szkoleniowy na czele z trenerem Dariuszem Banasikiem.

- Podobne gry treningowe często organizowane były w Legii Warszawa i przynosiło to spore korzyści, bo można dzięki temu zobaczyć na boisku utalentowaną młodzież i sprawdzić formę zawodników rezerwowych - tłumaczy szkoleniowiec Radomiaka.

Sztab naszego zespołu mógł obejrzeć umiejętności zawodników z rocznika 2002, wśród których znaleźli się: Jarosław Wieczorek, Patryk Wołczyński, Dominik Stępień, Hubert Białogłowicz, Paweł Stańczyk i Oskar Szczodry. Ten ostatni zdobył nawet jedną trzech bramek, które padły w gierce. Na boisku pojawili się też wyróżniający się piłkarze rezerw Radomiaka: Marcin Kosno, Adrian Mucha, Mateusz Makowski, Michał Kozakiewicz, Oskar Markiewicz i Piotr Grygiel. Wszyscy mają szansę, by dołączyć na stałe do pierwszego zespołu, wzorem Jakuba Nowakowskiego, Adriana Nowosadko i Kacpra WiatrakaSkłady były wymieszane, dzięki czemu młodzi zawodnicy mogli zagrać u boku bardziej doświadczonych kolegów. Pozostałe dwie bramki zdobył Patryk Winsztal.

Warto odnotować także, że po raz pierwszy od czasu feralnej kontuzji, na boisku w warunkach meczowych pojawił się Peter MazanPraca naszego pomocnika nad powrotem do pełnego zdrowia i optymalnej dyspozycji przebiega coraz lepiej.