Udana inauguracja! Legionovia pokonana po szalonym meczu

• 11-03-2018 19:01
  • Admin

Bardzo ciekawe widowisko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na stadionie MOSiR. Radomiak na rozpoczęcie piłkarskiej wiosny pokonał Legionovię Legionowo 4:2!

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej zmarłym w ostatnich tygodniach Marianowi Czachorowi i Rafałowi Wojewódce. Chwilę później wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Piotra Urbana. Radomiak bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Najpierw dogodną okazję do zdobycia gola miał Maciej Świdzikowski, który po strzale głową posłał piłkę w boczną siatkę. Co nie udało się kapitanowi, udało się natomiast Peterowi Mazanowi. Znakomite dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego słowacki pomocnik wykończył celną "główką" i było 1:0.

Goście wyrównali w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najprzytomniej w polu karnym zachował się Bartosz Walencik, który nie dał szans Hubertowi Gostomskiemu.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem groźnych ataków po obu stronach boiska. W 30. minucie potężnym strzałem w poprzeczkę postraszył Zielonych Wojciech Szumilas. Chwilę później odpowiedział Radomiak. Po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego piłkę do siatki z bliskiej odległości wepchnął Maciej Świdzikowski i było 2:1.

Ale w 36. minucie znów odpowiedziała Legionovia. Brak zdecydowania defensorów Radomiaka wykorzystał Mario Vasilij, który strzałem po ziemi pokonał Huberta Gostomskiego.

I gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy wyniku remisowym, strzał Szuprytowskiego ręką zablokował Mikołaj Grzelak. Sędzia wskazał na 11. metr, a rzut karny na gola zamienił Leandro.

Po przerwie oba zespoły miały swoje sytuacje. Wynik przypieczętował niezawodny "Leo". W 83. minucie dośrodkowanie w pole karne przedłużył Jakub Wróbel, a Brazylijczyk huknął jak z armaty i pokonał bramkarza gości.

Mecz obejrzało 3693 kibiców. Dziękujemy za wsparcie i świetną postawę na trybunach!

Za tydzień Zieloni udadzą się na wyjazdowy mecz z ROW-em Rybnik.

Radomiak Radom 4-2 Legionovia Legionowo
Peter Mazan 8, Maciej Świdzikowski 34, Leândro 39 (k), 83 - Bartosz Waleńcik 20, Mario Vasilj 36

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 9. Leândro (86, 21. Dariusz Brągiel), 10. Peter Mazan (90, 8. Patryk Winsztal), 75. Matthieu Bemba (78, 18. Chinonso Agu), 7. Damian Szuprytowski (81, 23. Simón Colina), 77. Patryk Mikita - 12. Jakub Wróbel.

Legionovia: 1. Mateusz Kochalski - 16. Mikołaj Grzelak (43, 5. Maciej Ostrowski), 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanič, 22. Wojciech Kalinowski - 26. Mario Vasilj (62, 8. Grzegorz Mazurek), 11. Wojciech Szumilas, 25. Michal Skwarczek, 19. Luka Janković, 77. Mateusz Leleno (46, 15. Gracjan Kuśmierek) - 9. Eryk Więdłocha (80, 20. Olaf Martynek).

żółte kartki: Mikita - Grzelak, Vasilj.
sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
widzów: 3693.