Ostatni wyjazd w sezonie [ZAPOWIEDŹ]

 • 17-05-2024 08:19
 • Admin

Ostatni wyjazd w sezonie [ZAPOWIEDŹ]

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka zagrają na wyjeździe z wiceliderem tabeli, Śląskiem Wrocław. Podopieczni trenera Macieja Kędziorka powalczą o jedenaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Zieloni zajmują obecnie 12. miejsce z dorobkiem 38 punktów, zaś zespół trenera Jacka Magiery plasuje się na drugiej lokacie, mając na swoim koncie 57 oczek.

Nasza drużyna, po porażce u siebie 0:2 z Ruchem Chorzów, ciągle nie zapewniła sobie utrzymania w lidze. Radomianie potrzebują (nie patrząc na wyniki rywali) jednego punktu, aby mieć już pewność, że nie znajdą się na zakończenie rozgrywek w strefie spadkowej.

WKS natomiast traci dwa oczka do lidera, Jagiellonii Białystok, będąc bardzo blisko gry w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Runda wiosenna jest jednak gorsza w wykonaniu wrocławian, aniżeli jesień, aczkolwiek w ostatnim czasie forma Śląska znów poszła w górę (dwa zwycięstwa z rzędu).

W Radomiaku wraca do gry kontuzjowany w ostatnim czasie napastnik, Leonardo Rocha. Nikt nie pauzuje za kartki (w obu zespołach), co oznacza, że czeka nas bardzo ciekawy pojedynek przy prawie 40 tysiącach kibiców na stadionie we Wrocławiu.

Liczymy, że nasza drużyna przywiezie z ostatniego wyjazdu w sezonie punkt/y i będziemy w spokoju podejmować Widzew na zakończenie rozgrywek przy Struga. Do boju, Radomiak!

Konferencja prasowa przed meczem ze Śląskiem:

 

Brief statystyczny przed meczem 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk - Radomiak:

 1. JEŚLI ŚLĄSK WROCŁAW WYGRA, ZAPEWNI SOBIE MINIMUM WICEMISTRZOSTWO POLSKI (I NA PEWNO ZACHOWA SZANSĘ NA MISTRZOSTWO DO OSTATNIEJ KOLEJKI)
 2. ŚLĄSK WROCŁAW MA NAJMNIEJ GOLI STRACONYCH (30, ŚREDNIO RAZ NA 96 MIN. - JEDYNY KLUB, KTÓRY TRACI GOLA RZADZIEJ NIŻ RAZ NA 90 MINUT), W TYM 24 GOLE STRACONE W 29 OSTATNICH MECZACH (RAZ NA 108,8 MIN. GRY)
 3. 5 PUNKTÓW W KLASYFIKACJI KANADYJSKIEJ ZMIENNIKÓW ŚLĄSKA WROCŁAW W 3 OSTATNICH MECZACH (VS. RUCH CHORZÓW - ASYSTA PATRYKA KLIMALI, GOL JEHORA MACENKI; VS. ŁKS ŁÓDŹ - ASYSTA JAKUBA JEZIERSKIEGO, GOL PIOTR SAMCA-TALARA; VS. CRACOVIA - GOL MATEUSZA ŻUKOWSKIEGO)
 4. ŚLĄSK WROCŁAW MA NAJWIĘCEJ GOLI STRZELONYCH PO 75. MINUCIE (16, TYLE SAMO: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK; W TYM 4X W 3 OSTATNICH MECZACH)
 5. 3 GOLE STRZELONE PO RZUTACH ROŻNYCH W 2 OSTATNICH MECZACH (WSZYSTKIE WYKONYWAŁ PETR SCHWARZ, WSZYSTKIE STRZELONE PO STRZAŁACH GŁOWĄ)
 6. 3 MECZE Z RZĘDU Z GOLEM GŁOWĄ PIŁKARZY ŚLĄSKA WROCŁAW (ŁĄCZNIE 4 GOLE - 2X JEHOR MACENKO, 1X PIOTR SAMIEC-TALAR, 1X SIMEON PETROW)
 7. GOLE STRZELONE PRZEZ RADOMIAKA RADOM W 6 OSTATNICH MECZACH: 2X 3 GOLE, 2X 2 GOLE, 2X 0 GOLI
 8. 30 STRZAŁÓW ODDANYCH PRZEZ PIŁKARZY RADOMIAKA RADOM PRZEZ OSTATNIE 135 MINUT GRY (8X W II POŁOWIE Z LEGIĄ WARSZAWA, 22X Z RUCHEM CHORZÓW; ŚREDNIO CO 4,5 MINUTY)
 9. RADOMIAK RADOM MA NAJWIĘCEJ GOLI STRZELONYCH GŁOWĄ (11, TYLE SAMO: CRACOVIA)
 10. JEŚLI TE DRUŻYNY WYGRYWAJĄ W MECZACH BEZPOŚREDNICH W EKSTRAKLASIE TO ZAWSZE BEZ STRATY BRAMKI (U SIEBIE 2:0, NA WYJEŹDZIE 1:0)

za ekstraklasa.org

Sędzią głównym pojedynku będzie Bartosz Frankowski z Torunia. Więcej tutaj.

Początek meczu Śląsk - Radomiak w sobotę (18 maja) o godz. 17:30 na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Transmisja w CANAL+ SPORT oraz CANAL+ online. Tekstowa relacja na Radomiak.pl.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Radomiaka wynosi dokładnie 4.50.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

                                  

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                            

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca