Są pieniądze na kolejny etap inwestycji na Koniówce

  • 22-03-2023 18:02
  • Admin

Są pieniądze na kolejny etap inwestycji na Koniówce

Dziś minister sportu Kamil Bortniczuk, w obecności posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana, oficjalnie przekazał prezesowi Radomiaka Sławomirowi Stempniewskiemu symboliczny czek na ponad 7 mln zł, które zostaną przeznaczone na drugi etap budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego "Radomiak" na Koniówce.

O tym, że Fundacja Radomiaka, która wspólnie z Radomiakiem S.A. realizuje Centrum Sportowo-Szkoleniowe, może dostać dofinansowanie do budowy bazy treningowej dla Akademii, minister sportu Kamil Bortniczuk mówił już podczas swojej poprzedniej oficjalnej wizyty, która miała miejsce na początku września br. Fundacja Radomiaka jeszcze w minionym roku złożyła wniosek o dotację na kolejny etap budowy, czyli boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem i przykryte balonem. Projekt został pozytywnie oceniony.

Dziś szef resortu sportu w obecności posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana, wręczył prezesowi Radomiaka Sławomirowi Stempniewskiemu symboliczny czek na kwotę 7 127 700 zł. Te pieniądze pozwolą zrealizować drugi etap budowy bazy treningowej dla Akademii Radomiaka, z której korzystać będzie również pierwszy zespół. Inwestycja ma być wykonana jeszcze w tym roku.

W pierwszym etapie budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego powstał budynek z czterema szatniami, pełnym węzłem sanitarnym, pokojami dla trenerów, fizjoterapeutów i magazynem na sprzęt. Dofinansowanie na tę część inwestycji, w wysokości około 3 mln zł, Fundacja Radomiaka dostała z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Minister Kamil Bortniczuk i europoseł Adam Bielan mieli też okazję zwiedzić budowę stadionu przy ul. Struga 63. Inwestycja powoli dobiega końca. Wykonawca na realizację wszystkich prac ma czas do 31 maja br.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

                                  

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                            

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca