Mecz przyjaźni w Radomiu [ZAPOWIEDŹ]

 • 16-03-2023 18:05
 • Admin

Mecz przyjaźni w Radomiu [ZAPOWIEDŹ]

W spotkaniu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka zagrają przed własną publicznością z Legią Warszawa. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego powalczą o dziesiąty triumf w obecnych rozgrywkach.

Zieloni zajmują obecnie 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów, zaś "Wojskowi" plasują się na drugiej lokacie, mając na swoim koncie 49 oczek.

Radomiak po serii dobrych meczów, gdy punktował i praktycznie w ogóle nie tracił bramek, w ostatnich dwóch pojedynkach zdobył... 0 punktów, przegrywając z Zagłębiem Lubin i Koroną. Nasza drużyna chce jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę i mimo, że to mecz przyjaźni, Zielonych interesuje tylko i wyłącznie komplet oczek.

Legia w tym roku jeszcze nie przegrała. Zespół Kosty Runjaicia w siedmiu starciach, odniósł 5 zwycięstw i 2 remisy. Stołeczny klub ciągle ma nadzieję na mistrzostwo Polski, ale traci dziewięć oczek do Rakowa, mając tyle samo przewagi nad trzecim w tabeli Lechem.

W Radomiaku zabraknie kontuzjowanych od dłuższego czasu Filipe Nascimento i Leandro, do których dołączył Kuba Nowakowski, który ma problemy zdrowotne i wypada z gry na kilka tygodni. W Legii zaś nie zagrają Tobiasz, Johansson oraz Carlitos.

Wszystkie bilety na to spotkanie sprzedały się jednego dnia, w około 5 godzin. To pokazuje, jakim zainteresowaniem cieszy się pojedynek Radomiaka z Legią, czyli mecz przyjaźni.

Konferencja prasowa przed meczem z Legią:

 

Brief statystyczny przed meczem 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak - Legia:

 1. W 3 OSTATNICH MECZACH W KTÓRYCH RADOMIAK RADOM BYŁ GOSPODARZEM, DRUŻYNY STRZELAŁY MAKSYMALNIE 1 GOLA (BILANS BRAMKOWY U SIEBIE W TYM OKRESIE: 1-1)
 2. 4 Z 5 OSTATNICH GOLI RADOMIAK RADOM STRZELIŁ W I POŁOWACH (TEŻ: 6 Z 9 OSTATNICH)
 3. MARIUSZ LEWANDOWSKI JAKO PIŁKARZ W EKSTRAKLASIE ZADEBIUTOWAŁ W MECZU Z LEGIĄ WARSZAWA (15.03.1997 - LEGIA WARSZAWA 2:1 KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN)
 4. LEONARDO ROCHA (RADOMIAK RADOM) - 3 MECZE Z RZĘDU Z MINIMUM 4 STRZAŁAMI ODDANYMI (RAZEM: 13; TEŻ - W 5 OSTATNICH MECZACH ŁĄCZNIE 22 STRZAŁY ODDANE)
 5. LEGIA WARSZAWA ZDOBYWA ŚREDNIO 2,04 PUNKTU/MECZ (NAJWIĘCEJ SPOŚRÓD WICELIDERÓW PO 24 KOLEJKACH OD LECHA POZNAŃ 2012/2013 - 2,13 PUNKTU/MECZ)
 6. W KAŻDYM Z 3 OSTATNICH MECZÓW PIŁKARZE LEGII WARSZAWA STRZELALI GOLA GŁOWĄ (NAJWIĘCEJ GOLI STRZELONYCH GŁOWĄ W TYM SEZONIE - 9)
 7. ARTUR JĘDRZEJCZYK - MOŻLIWY 250. MECZ DLA LEGII WARSZAWA W EKSTRAKLASIE
 8. TOMAS PEKHART (LEGIA WARSZAWA) - 2 MECZE Z RZĘDU Z GOLEM, OBA PO PODANIU ERNESTA MUCIEGO (TEŻ: STRZELAŁ GOLE W SWYCH 5 Z 8 WYSTĘPÓW W EKSTRAKLASIE)
 9. OBIE DRUŻYNY WYGRAŁY PO 2 RAZY W MECZACH BEZPOŚREDNICH (DO TEGO 1 REMIS)
 10. JEŚLI RADOMIAK RADOM WYGRYWA Z LEGIĄ WARSZAWA, TO STRZELA 3 GOLE; JEŚLI LEGIA WARSZAWA WYGRYWA Z RADOMIAKIEM RADOM, TO NIE TRACI GOLA

za ekstraklasa.org

Sędzią głównym pojedynku będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. Więcej tutaj.

Początek meczu Radomiak - Legia w piątek (17 marca) o godz. 20:30 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Transmisja w CANAL+ 4K, CANAL+ SPORT oraz CANAL+ online. Tekstowa relacja na Radomiak.pl.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Radomiaka wynosi dokładnie 3.30.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

            

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                                      

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca