Siedziba Radomiaka znów na Struga 63! [ZDJĘCIA]

  • 28-11-2022 17:44
  • Admin

Siedziba Radomiaka znów na Struga 63! [ZDJĘCIA]

Po ponad 6 latach Radomiak, a konkretnie administracja klubu, wrócił do swojej historycznej siedziby. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie biur przy ul. Struga 63.

Dziś w samo południe miało miejsce uroczyste, oficjalne otwarcie siedziby klubu. Radomiak po ponad sześciu latach wrócił na Struga 63. W łączniku RCS, między halą i stadionem, znajdziemy m.in. szatnie I zespołu, pomieszczenia biurowe czy konferencyjne.

Z utęsknieniem czekamy jeszcze na zakończenie budowy stadionu, by nasza ekstraklasowa drużyna mogła rozgrywać swoje ligowe mecze w miejscu, gdzie kibice Zielonych czują się najlepiej. Wszystko wskazuje na to, Radomiak w pełni wróci do swojego domu w przyszłym roku, za co mocno trzymamy kciuki.

W otwarciu biur klubu wzięli udział m.in. Adam Bielan – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mirosław Paluch – kierownik Biura Sportu Urzędu Miejskiego w Radomiu reprezentujący Prezydenta Miasta Radosława Witkowskiego, ks. Radosław Walerowicz – wieloletni kapelan Radomiaka, Jerzy Figas – honorowy prezes Radomiaka, a także Sponsorzy i przyjaciele klubu oraz zaproszeni goście.

Prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski, nie ukrywał swojej radości z faktu, że klub ma do swojej dyspozycji nowoczesne biura, a piłkarze mogą korzystać ze świetnego zaplecza, w którym nic nie brakuje.

- Radomiak wraca do siebie, do swojego domu. Struga 63 to adres, który każdy kibic Radomiaka ma w sercu. Bardzo się cieszę, że to się zdarzyło. Proszę popatrzeć na te biura, nie mamy się czego wstydzić, to jest europejski poziom – stwierdził Sławomir Stempniewski.

Sternik naszego klubu dużo mówił na temat rozwoju Radomiaka, w tym także Akademii Piłkarskiej, w której obecnie trenuje ponad 700 młodych zawodników i rozpoczynającej się lada dzień budowie Centrum Sportowo-Szkoleniowego. - Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie klub dostał ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (...). Dziękuję za okazaną pomoc ministrowi Bortniczukowi, europosłowi Bielanowi, prezydentowi Witkowskiemu i wszystkim naszym Sponsorom - dodał prezes.

Bardzo dużą rolę w otrzymaniu funduszy na budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego odegrał europoseł Adam Bielan. Nowa siedziba klubu zrobiła na nim duże wrażenie. Jak sam stwierdził, Radomiak zmierza we właściwym kierunku. Rozwija klub i Akademię.

- Jestem wzruszony, że mogę uczestniczyć w tak miłym wydarzeniu. Te pomieszczenia są nie tylko funkcjonalne, ale też bardzo ładne. Radomiak odniósł ogromny sukces w ciągu ostatnich 7 lat. Za sukcesem sportowym musi pójść sukces organizacyjny. Bardzo się cieszę, że Radomiak stawia też na szkolenie młodzieży, to przynosi już realne korzyści, pierwsi juniorzy pukają już do drzwi pierwszej drużyny - powiedział europoseł Adam Bielan.

Tradycyjną wstęgę przecięli europoseł Bielan, prezes Stempniewski i kierownik Biura Sportu Urzędu Miejskiego Mirosław Paluch. Nowe pomieszczenia biurowe poświęcił ks. Radosław Walerowicz.

ZDJĘCIA - TUTAJ.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                  

                                  

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                  

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                    

 

Partner Radomiaka

                                                            

                                                             

                                                            

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca