3 mln zł na Centrum Sportowo-Szkoleniowe od Premiera!

  • 18-11-2022 19:14
  • Admin

3 mln zł na Centrum Sportowo-Szkoleniowe od Premiera!

Świetna informacja na koniec dnia! Dziś został wykonany następny krok w kierunku budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego Radomiaka na Koniówce. Fundacja Radomiaka podpisała umowę na dofinansowanie tej bardzo oczekiwanej przez piłkarskie środowisko Radomia inwestycji z budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Dotacja wynosi 3 mln zł!

Budowa Centrum Sportowo-Szkoleniowego Radomiaka na Koniówce to wspólna inwestycja Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Radom, Klubu Radomiak S.A. i Fundacji Radomiaka Radom. We wrześniu br. informowaliśmy o gwarancji otrzymania pierwszych pieniędzy na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dobrą nowiną osobiście przekazał minister Kamil Bortniczuk, który zapewnił o przyznaniu dotacji na inwestycję z programu wspierania rozwoju infrastruktury klubów Ekstraklasy i I ligi służącej szkoleniu dzieci i młodzieży, w kwocie 7 mln zł.

Dziś nasz klub dostał kolejną świetną informację! Fundacja Radomiaka podpisała umowę o dofinansowaniu inwestycji na Koniówce w wysokości 3 mln zł z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dobrą wiadomością ze środowiskiem piłkarskim w naszym mieście podzielił się prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski, uczestniczący w spotkaniu z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz Adamem Bielanem, Posłem do Parlamentu Europejskiego.

- Serdecznie dziękujemy Panu Premierowi za wsparcie, te pieniądze pozwolą nam realizować inwestycję zgodnie z harmonogramem. Nasza radość jest tym większa, że Premier zapewnił nas o kolejnym dofinansowaniu, które mamy dostać z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów już na początku przyszłego roku, a chodzi o niebagatelną kwotę 10 mln zł. Słowa podziękowania kieruję też pod adresem europosła Adama Bielana, który od samego początku bardzo mocno wspiera nas przy tej inwestycji. Lada dzień zatem na Koniówce prace ruszą z kopyta i za kilka miesięcy będziemy mogli cieszyć się z powstałych pierwszych boisk - mówi zadowolony sternik Radomiaka.

Inwestycja jest podzielona na etapy. W pierwszym etapie, który rozpocznie się niebawem, powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, kryte balonem, zaplecze szatniowe oraz boisko z podgrzewaną płytą.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

            

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                                      

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca