Porażka z Pogonią w ostatnim meczu w 2022 roku

• 13-11-2022 08:54
  • Admin

W meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 z Pogonią Szczecin. Bramkę dla Zielonych zdobył Mateusz Grzybek, a nasza drużyna kończyła spotkanie w podwójnym osłabieniu.

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
Mateusz Grzybek 69 - Kamil Grosicki 52 (k), Damian Dąbrowski 90

Radomiak: 1. Gabriel Kobylak - 14. Damian Jakubik, 3. Pedro Justiniano, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 30. Mateusz Grzybek - 7. Lisandro Semedo (90, 9. Leândro), 10. Roberto Alves (90, 97. Dominik Sokół), 90. Jakub Nowakowski, 20. Luís Machado (90, 35. Daniel Łukasik) - 13. Maurides.

Pogoń: 1. Dante Stipica - 18. Michał Kucharczyk, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 4. Léo Borges (87, 97. Luís Mata) - 7. Rafał Kurzawa (76, 27. Sebastian Kowalczyk), 8. Damian Dąbrowski, 99. Mateusz Łęgowski (64, 15. Marcel Wędrychowski), 22. Wahan Biczachczjan (87, 14. Kamil Drygas), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič (87, 20. Alexander Gorgon).

Żółte kartki: Cichocki, Raphael Rossi, Alves, Luís Machado - Łęgowski, Dąbrowski.
Czerwone kartki: Mateusz Cichocki (50. minuta, Radomiak, za drugą żółtą), Raphael Rossi (90. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 4062.

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Nie zasłużyliśmy dziś na porażkę, ale niestety przegraliśmy z Pogonią 1:2 w ostatnim meczu 2022 roku...
90+6 - Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Raphaela Rossiego. Kończymy dzisiejszy mecz w "9".
90+2 - Jakubik indywidualnie, jego strzał po rykoszecie minimalnie mija bramkę Stipicy!
* Trzy zmiany w Radomiaku
90 - Gol dla Pogoni, Damian Dąbrowski z okolicy 16. metra mocno i celnie.
87 - Trzy zmiany w Pogoni.
82 - Gol Machado ze spalonego, jednak świetnie Zieloni, grając w osłabieniu, wychodzą z kontrami.
* Kowalczyk za Kurzawę
76 - Machado z 15. metrów nad bramką!
75 - Rożny dla Zielonych po kolejnej akcji Semedo. Na trybunach natomiast piękna, patriotyczna oprawa!
* Semedo dośrodkował w pole karne, Maurides powalczył o futbolówkę, która powędrowała dalej, akcję zamykał Grzybek i mocnym strzałem pokonał Stipicę! W osłabieniu wyrównujemy stan meczu!
69 - GOOOOOOL dla Radomiaka!!!!! Mateusz Grzybek i mamy remis 1:1!!!!
64 - Wędrychowski za Łęgowskiego.
63 - Kolejne kartki dla piłkarzy Radomiaka, tym razem Alves i Machado...
* W międzyczasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik Radomiaka, Mateusz Cichocki... Gramy więc w "10"
52 - Gol dla Pogoni, Kamil Grosicki pewnie z karnego.
* Do tej pory nie wiemy, gdzie tam był karny, gdzie tam był faul...
50 - Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla Pogoni za rzekomy faul Rossiego na Zahoviciu...
48 - Centrostrzał Grosickiego i piłka minimalnie minęła światło bramki Kobylaka!
46 - Druga połowa rozpoczęta!

45 - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy brakowało skuteczności i dlatego mamy bezbramkowy remis. W drugiej połowie poprawiamy skuteczność i walczymy o zwycięstwo!
40 - Kartka dla Cichockiego.
35 - Maurides prostopadle do Machado, ale Portugalczyk trafił prosto w Stipicę!
29 - Wyśmienita akcja Machado, który ograł Kucharczyka, zagrał do Mauridesa, który przełożył futbolówkę do lewej nogi, ale nie trafił z 10. metrów do bramki Pogoni! Była to najlepsza okazja dla Zielonych do zdobycia bramki!
28 - Szybka teraz gra z obu stron, kontra za kontrę, ale z jednej strony dobrze obrońcy Pogoni, a z drugiej ponownie Gabriel Kobylak.
* Alves prosto na głowę obrońców gości
24 - Grzybek faulowany przez Kucharczyka na skraju pola karnego.
23 - Grosicki zdecydował się na strzał, jednak pewnie w bramce Radomiaka Kobylak.
22 - Nowakowski kolejny raz świetnie do Jakubika, ten do Alvesa, ale Roberto kopnął prosto w bramkarza gości.
* Gorący doping z trybun stadionu MOSiR dla obu drużyn, bowiem pojawili się również kibice ze Szczecina
16 - Dąbrowski z daleka wysoko nad bramką Kobylaka.
12 - Po chwili akcja Semedo, dośrodkowanie na głowę Mauridesa, jednak ponownie nad bramką Brazylijczyk.
11 - Kombinacyjna akcja Zielonych, Alves do Jakubika, ale strzał Damiana zbyt lekki, a przede wszystkim niecelny, by pokonać Stipicę.
9 - Bichakhchyan trafia w słupek z 20. metrów!
8 - Po mocnym początku obu drużyn, teraz tempo gry wyraźnie się uspokoiło.
4 - Teraz Semedo zagrywał do Mauridesa, Brazylijczyk źle przyjął futbolówkę, ale mimo tego ograł obrońcę gości, oddał plasowany strzał na bramkę Stipicy, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę Pogoni!
3 - W odpowiedzi Radomiak, ale nikt nie doszedł do zagrania Machado.
2 - Świetna okazja przed Pogonią, ale bodajże Łęgowski nie trafia w bramkę z 4. metrów!
* Przed spotkaniem wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Rzeczypospolitej Polskiej - Mazurka Dąbrowskiego, a obie ekipy na boisko wyprowadzili chłopcy z Akademii Radomiaka! Gościem specjalnym na dzisiejszym meczu jest natomiast były wspaniały pięściarz - Andrzej Gołota, witamy!
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Radomiak - Pogoń!

---

12:18 Piłkarze zakończyli rozgrzewkę. Za 12 minut początek meczu Radomiak - Pogoń!

12:15 Kontuzja w zespole Pogoni, w miejsce Stolarskiego w pierwszym składzie zagra Rafał Kurzawa.

12:00 Dziś spodziewamy się praktycznie całego stadionu. Mamy nadzieję, że odniesiemy zwycięstwo w ostatnim meczu 2022 roku!

11:53 Zawodnicy obu drużyn już się rozgrzewają.

11:25 Skład gości: Stipica - Stolarski, Zech, Malec, Leo Borges - Kucharczyk, Dąbrowski, Łęgowski, Bichakhchyan, Grosicki, Zahović.

11:22 Skład Radomiaka wygląda następująco:

10:10

09:01 Zapowiedź dzisiejszego meczu, ostatniego spotkania Zielonych w 2022 roku, przeczytacie tutaj.

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 12:30 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, rozpocznie się mecz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Radomiak vs. Pogoń Szczecin! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT i CANAL+ online. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!