Wygrywamy w Łodzi z Widzewem!

• 06-11-2022 08:37
  • Admin

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka wygrali na wyjeździe 3:1 z Widzewem Łódź! Dla podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego to siódme zwycięstwo w tym sezonie. Brawo Zieloni!

Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:3 (0:2)
Jordi Sanchez 50 - Mateusz Grzybek 2, Lisandro Semedo 27, Luis Machado 90

Widzew: 26. Henrich Ravas - 95. Patryk Stępiński (89, 7. Mato Miloš), 5. Serafin Szota, 4. Mateusz Żyro, 33. Martin Kreuzriegler (89, 20. Patryk Lipski), 8. Karol Danielak (46, 22. Dominik Kun) - 13. Ernest Terpiłowski (76, 29. Łukasz Zjawiński), 25. Marek Hanousek, 10. Juliusz Letniowski (89, 6. Juljan Shehu), 19. Bartłomiej Pawłowski - 9. Jordi Sánchez.

Radomiak: 1. Gabriel Kobylak - 30. Mateusz Grzybek (82, 97. Dominik Sokół), 3. Pedro Justiniano, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (64, 5. Dariusz Pawłowski), 23. Filipe Nascimento, 90. Jakub Nowakowski (55, 35. Daniel Łukasik), 20. Luís Machado - 13. Maurides.

Żółte kartki: B.Pawłowski - Filipe Nascimento, Pedro Justiniano, Grzybek, Abramowicz, Kobylak.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 17 442.

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Wygrywamy w Łodzi z Widzewem!!! Brawo Zieloni!
90+14 - Dobra interwencja Darka Pawłowskiego w obronie i za chwilę koniec!
90+12 - Pawłowski z 5. metrów nad bramką!
90+11 - Machado z połowy, ale nie trafia w bramkę Ravasa!
90+5 - Kolejne świetna interwencja Gabriela Kobylaka!!!!
* Co za kontra Zielonych!!!!!!! Machado wychodzi sam na sam i pokonuje Ravasa!!!! Tym razem asysta Mauridesa po dwóch wcześniejszych świetnych zagraniach Filipe
90+1 - GOOOOOOL dla Radomiaka!!!!!!! Luis Machado!!!!!! 3:1!!!!!!!
90 - Aż 14 minut doliczonych!
* Trzy zmiany w Widzewie
88 - Kobylak z pewną interwencją!
87 - Abramowicz zgrał futbolówkę do Justiniano, ale Pedro przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Ravasa.
86 - Faul na Cichockim.
84 - Pawłowski wysoko nad bramką.
83 - Kolejna przerwa w grze przez zadymienie boiska.
82 - Sokół za Grzybka.
81 - Sanchez z 3. metrów trafia prosto w Kobylaka!
80 - Kolejna przerwa w grze, tym razem leży na boisku jeden z zawodników Radomiaka.
78 - Gra wznowiona, Filipe uderzył z wolnego prosto w Ravasa.
76 - Zmiana w Widzewie: Zjawiński za Terpiłowskiego
* Mecz przerwany ze względu na zadymienie boiska. Oprawy kibiców Widzewa, a po chwili Radomiaka
74 - Faul na Mauridesie na 25. metrze przed bramką Ravasa.
73 - Kartka dla Kobylaka.
72 - Rossi blokuje klatką uderzenie Pawłowskiego!
71 - Kolejna świetna interwencja Kobylaka!
69 - Pawłowski półwolejem z 8. metrów, ale ponownie na posterunku Kobylak!
67 - W odpowiedzi Machado, ale jego dośrodkowanie łapie Ravas.
66 - Jordi Sanchez głową nad bramką.
65 - Kartka dla Abramowicza, który także nie zagra z Pogonią.
64 - Pawłowski za Semedo.
61 - Hanousek z daleka, ale nad bramką.
58 - Kartka dla Grzybka.
57 - Ofensywny faul Jordiego Sancheza.
56 - Grzybek przed kolejną szansą, jednak tym razem jego uderzenie z 10. metrów zablokowane!
55 - Łukasik za Nowakowskiego.
54 - Justiniano czysto zatrzymuje Pawłowskiego.
* Podanie na środek pola karnego i Kobylak pokonany
50 - Gol dla Widzewa, Jordi Sanchez.
47 - Ucierpiał Rossi, który jest teraz opatrywany przez naszych fizjoterapeutów.
* Kun zastąpił Danielaka
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy w Łodzi 2:0!
45+2 - Rossi ofiarnie blokuje uderzenie Letniowskiego.
* Kartka dla Justiniano
45 - Trzy minuty doliczone.
* Pawłowski ponownie niecelnie
43 - Korner dla gospodarzy.
42 - Świetna atmosfera na trybunach, pełny sektor gości, głośny doping z obu stron, a na boisku Kobylak pewnie broni strzał Letniowskiego. My natomiast mamy problemy z internetem, ale najważniejsze jest to, że Radomiak ciągle prowadzi 2:0 :)
38 - Kartka dla Filipe, który nie zagra z Pogonią.
36 - Ponownie skutecznie, tym razem na przedpolu, nasz bramkarz.
33 - Świetna interwencja Kobylaka po strzale głową Sancheza!
32 - Pawłowski z wolnego, ale minimalnie obok bramki! Był jeszcze rykoszet i będzie korner dla Widzewa.
* Świetna kontra naszego zespołu, Filipe (druga asysta Portugalczyka) do Semedo, który biegł od praktycznie połowy boiska i plasowanym strzałem pokonał Ravasa!
27 - GOOOOOOL dla Radomiaka!!! Lisandro Semedo!!!!!! 2:0 dla Zielonych!!!!!
* Po chwili ponownie bardzo pewnie nasz golkiper, tym razem po próbie Żyro
25 - Dobra interwencja Kobylaka po uderzeniu Pawłowskiego z daleka.
* Kontynuuje grę Czech
20 - Leży na boisku Hanousek.
18 - Dobra gra w obronie Semedo.
15 - Abramowicz z autu na głowę naszego kapitana, ale strzał stopera niecelny.
13 - Rossi naprawa błąd Justiniano.
10 - Niepewnie w bramce Kobylak, ale na szczęście Pawłowski źle przyjął piłkę w polu karnym Radomiaka.
* Wybijają gospodarze, a po chwili Nowakowski faulowany na środku boiska
6 - Semedo faulowany z boku pola karnego.
5 - Widzew chce szybko odpowiedzieć, ale Pawłowski nieczysto trafił w futbolówkę.
* Nasz prawy wahadłowy niespodziewanie znalazł się na 16. metrze i lewą nogą pokonał Ravasa!
2 - GOOOOOL dla Radomiaka! Mateusz Grzybek, co za początek!!!!
* Spotkanie poprzedził Hymn Rzeczypospolitej Polskiej - Mazurek Dąbrowskiego
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Widzew - Radomiak!

---

14:48 Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę. Za 12 minut początek meczu Widzew - Radomiak!

14:35 Zieloni czekają na zwycięstwo nad Widzewem w Łodzi od blisko 70 lat! Mamy nadzieję, że dziś po meczu będziemy cieszyć się z 3 punktów!

14:31 Piłkarze obydwu zespołów już się rozgrzewają.

14:22 Zapełnia się sektor gości. Dziś aż 907 kibiców Radomiaka, czyli maksymalna liczba na stadionie Widzewa. Szykuje się dziś piłkarskie święto! My już się nie możemy doczekać, a Wy?

13:59 Skład Widzewa: Ravas - Stępiński, Szota, Żyro, Kreuzriegler, Danielak - Hanousek, Letniowski - Terpiłowski, Pawłowski - Jordi Sanchez.

13:57 Roberto Alves z powodu kontuzji nie znalazł się dziś w kadrze meczowej.

13:55 Skład Radomiaka wygląda następująco:

12:55 O 15:00 zaczynamy! #WIDRAD

09:44 My jesteśmy już w drodze do Łodzi, natomiast nasza drużyna na terenie woj. łódzkiego przebywa od soboty.

08:30 Zapowiedź dzisiejszego meczu przeczytacie tutaj.

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 15:00 na stadionie przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, rozpocznie się mecz 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Widzew vs. Radomiak! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT i CANAL+ online. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!