Wysokie zwycięstwo z Lechią!

• 14-08-2022 09:16
  • Admin

W meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka - po świetnym spotkaniu - wygrali 4:1 z Lechią Gdańsk! Bramki dla Zielonych zdobyli Maurides, Roberto Alves, Filipe Nascimento i Michał Feliks! Brawo!

Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)
Maurides 4, Roberto Alves 18, Filipe Nascimento 56 (k), Michał Feliks 77 - Flavio Paixao 26 (k)

Radomiak: 91. Filip Majchrowicz - 30. Mateusz Grzybek (62, 5. Dariusz Pawłowski), 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (62, 11. Daniel Pik), 23. Filipe Nascimento, 10. Roberto Alves, 2. Thabo Cele (81, 90. Jakub Nowakowski), 20. Luís Machado - 13. Maurides (68, 99. Michał Feliks).

Lechia: 1. Michał Buchalik - 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak - 11. Dominik Piła (59, 17. Christian Clemens), 7. Maciej Gajos (73, 27. Łukasz Zjawiński), 6. Jarosław Kubicki, 28. Flávio Paixão (79, 77. Tomasz Neugebauer), 20. Conrado (59, 99. İlkay Durmuş) - 10. Bassekou Diabaté (59, 88. Jakub Kałuziński).

Żółte kartki: Cichocki, Pawłowski - Piła, Stec, Nalepa.

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU!!!! WYGRYWAMY 4:1 PO ŚWIETNYM SPOTKANIU! BRAWO ZIELONI!
* Kartka dla Pawłowskiego
90 - Cztery minuty doliczone.
87 - Świetna akcja Pika, uderzenie sprzed pola karnego, obrona Buchalika i Alves z bliska nie trafia na praktycznie pustą bramkę!
86 - Radomiak spokojnie kontroluje przebieg gry.
81 - Nowakowski zmienia Cele.
* Niestety, ta bramka nieuznana i ciągle "tylko" 4:1 dla Zielonych
79 - GOOOOL! Daniel Pik i 5:1 dla Radomiaka! Co tu się dzieje!!!!
* Dośrodkowanie z wolnego Alvesa i Michał głową pokonuje Buchalika!
77 - Michał Feliks!!!!! 4:1 dla Radomiaka!!!!
76 - Pietrzak fauluje aktywnego Feliksa.
75 - Bardzo pewnie w bramce Filip Majchrowicz.
73 - Zjawiński za Gajosa.
72 - Feliks uderza z daleka i tylko słupek!
69 - Kolejna bardzo dobra akcja naszej drużyny, Filipe prostopadle do Cele - uderzenie pomocnika broni jednak Buchalik.
68 - Feliks za Mauridesa.
67 - Spokojne rozgrywanie piłki przez Zielonych.
62 - Teraz dwie zmiany w Radomiaku: Pawłowski i Pik za Grzybka oraz Leandro.
61 - Świetna interwencja Filipa Majchrowicza po uderzeniu Nalepy głową!
59 - Trzy zmiany w Lechii: Kałuziński, Clemens i Durmus za Diabate, Piłę oraz Conrado.
56 - Filipe Nascimento pewnie i 3:1 dla Radomiaka!!!!
54 - Akcja Radomiaka, Filipe do Machado, a jego strzał blokuje ręką jeden z zawodników Lechii i mamy karnego!
53 - Machado na głowę do Grzybka, ale ten nie sięgnął futbolówki!
52 - Ucierpiał w starciu na środku boiska Leandro.
50 - Uderzenie Leo z daleka i piłka minimalnie mija światło bramki Buchalika!
49 - Dobra teraz gra w obronie Roberto Alvesa.
47 - Ofensywny faul Conrado.
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:1, choć mogło i powinno być wyższe prowadzenie Radomiaka!
45 - Dwie minuty doliczone.
43 - Kolejna świetna akcja Radomiaka, Maurides do Cele, ten do Machado, jednak Luis przegrał pojedynek "jeden na jeden" z Buchalikiem!
42 - Kartka dla Steca.
40 - Kontra Lechii i na szczęście Diabate nie trafił w bramkę z 15. metrów.
33 - Mecz się wyraźnie uspokoił.
26 - Gol dla Lechii. Bramka z karnego Paixao.
25 - Po analizie VAR karny dla Lechii i kartka dla Cichockiego...
22 - Dwie poprzeczki Radomiaka w przeciągu dwóch minut! To mogło i powinno być 3:0 dla Zielonych! Najpierw Maurides głową, a później Grzybek z wolnego!
* Świetna akcja Zielonych, Maurides do Szwajcara, a ten półwolejem pokonuje Buchalika!
18 - Roberto Alves i 2:0!!!!!!
17 - Pewna interwencja Filipa Majchrowicza po uderzeniu Diabate.
* Dośrodkowania Conrado przechodzi wszystkich zawodników
15 - Faul Grzybka na środku boiska.
13 - Indywidualna akcja Machado i nikt nie zamknął jego dośrodkowania.
12 - Próba z daleka Piły, jednak mocno niecelna.
7 - Odpowiedź Lechii, ale Conrado uderzył tylko w boczną siatkę.
* Co za początek Zielonych! Kontra naszego zespołu i Brazylijczyk plasowanym strzałem pokonuje Buchalika!
4 - GOOOOOL dla Radomiaka! Maurides i 1:0!!!!
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Radomiak - Lechia!

---

14:48 Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę. Za 12 minut początek meczu Radomiak - Lechia!

14:30 Dziś ładna, słoneczna pogoda i dużo kibiców na trybunach. Liczymy na zwycięstwo!

14:27 Piłkarze obydwu zespołów już się rozgrzewają.

14:05 Skład Lechii: Buchalik - Stec, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Piła, Gajos, Kubicki, Conrado - Diabete, Paixao.

14:00 Nasz skład wygląda następująco:

11:49

09:33 Nie możecie się już doczekać dzisiejszego meczu? My również! Mamy nadzieję, że zapełnicie stadion do ostatniego miejsca! Bilety kupicie TUTAJ oraz w kasach przy ul. Narutowicza. Do zobaczenia!

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 15:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, rozpocznie się mecz 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Radomiak vs. Lechia Gdańsk! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT i CANAL+ online. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!