Przegrana w sparingu z Koroną

• 22-06-2022 13:16
  • Admin

W meczu kontrolnym rozegranym w Kielcach piłkarze Radomiaka przegrali 0:1 z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy - Koroną. Gola z rzutu karnego dla gospodarzy strzelił Adam Frączczak.

W 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Gabriela Kobylaka strzałem z rzutu karnego pokonał Adam Frączczak. Następnie Zieloni mieli kilka okazji do wyrównania, m.in. Michał Feliks czy Luis Machado, ale ich strzały były niecelne. Z kolei w 44. minucie uderzenie Filipe Nascimento z rzutu wolnego minimalnie minęło światło bramki Forenca.

W drugiej części gry oglądaliśmy więcej fauli, aniżeli składnych akcji z obu stron, mimo to niewiele zabrakło, by Radomiak cieszył się z trafienia, jednak piłka po strzałach Mauridesa i Karola Angielskiego ostatecznie ominęła bramkę Korony.

Korona Kielce - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Adam Frączczak 24 (k)

Korona: (I połowa): 1. Konrad Forenc - 3. Roberto Corral, 4. Piotr Malarczyk, 6. Jacek Podgórski, 9. Adam Frączczak, 17. Dawid Błanik, 20. Marcin Szpakowski (41. Szymon Majewski), 22. Adam Deja, 25. Grzegorz Szymusik, 66. Miłosz Trojak, 90. Kyryło Petrow. (II połowa) Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Mario Zebić, Saša Balić, Radosław Seweryś - Luka Zarandia, Oskar Sewerzyński (78. Dawid Lisowski), Dalibor Takáč, Jacek Kiełb, Jakub Łukowski, Bartosz Śpiączka (83. Hubert Szulc).

Radomiak: (I połowa): Gabriel Kobylak - Mateusz Grzybek, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dariusz Pawłowski - Luís Machado, Daniel Łukasik, Thabo Cele, Filipe Nascimento, Michał Feliks - Leândro. (II połowa) Jakub Ojrzyński - Daniel Pik, Nikolas Korzeniecki (79. Miłosz Żurawski), Pedro Justiniano, Dawid Abramowicz - Luizão, Tiago Matos, Jakub Nowakowski - Karol Angielski, Maurides, Dominik Sokół.