Akademia Klasy Ekstra zagościła w Radomiu [ZDJĘCIA]

  • 09-05-2022 20:05
  • Admin

Akademia Klasy Ekstra zagościła w Radomiu [ZDJĘCIA]

Wiosenny okres to doskonały czas na organizację wydarzeń sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży. W poniedziałek, 9 maja na boiskach treningowych Radomiaka, Fundacja Ekstraklasy we współpracy z Akademią Radomiaka zorganizowały wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra. Jest to projekt zakładający organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy. Głównym punktem wydarzenia był turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy U9 zorganizowany został turniej Funino.

ZDJĘCIA - TUTAJ.

Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już 7. edycja tego projektu - organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy. Projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pierwszy turniej rozegrano 9 maja z udziałem Radomiaka Radom - Akademie Klasy Ekstra w 2022 roku zakończą się 28 maja na obiektach Legii Warszawa. Ubiegłoroczna edycja Akademii Klasy Ekstra pozwoliła zgromadzić łącznie 2,5 tysiąca dzieci z ponad 100 klubów, zaproszonych do wspólnej rozgrywki przez kluby Ekstraklasy.

Ostateczna forma wydarzenia zależy jednak od każdego klubu Ekstraklasy - to właśnie przedstawiciele czołowych polskich klubów zapraszają do wspólnej zabawy swoje zaprzyjaźnione akademie z okolicznych miejscowości czy partnerskich ośrodków. Najstarsi uczestnicy Akademii Klasy Ekstra to zawodnicy w wieku 11 lat, którzy rozgrywają ze sobą mecze w formule turniejowej. Spotkania odbywają się na placu gry o wymiarach 60x40 m z bramkami 5x2 m - na boisku w jednej drużynie przebywać może 7 zawodników (6+1 bramkarz). W turnieju udział bierze najczęściej jest 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, rozgrywając spotkania “każdy z każdym”. Zawodnicy kończą turniej rozgrywając mecze z drużyną, która zajęła równoległe miejsce w drugiej grupie.

Z kolei zawodnicy wieku do 9 lat mogą czerpać radość z gry w piłkę poprzez udział w turnieju Funino. Zgodnie z ideą tej metodologii celem rozgrywki jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a zawodnicy starają się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. Co najważniejsze, w tym turnieju nie ma sędziów oraz nie są prowadzone tabele z wynikami.

Do udziału w zabawie zapraszani są również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Cała oprawa wydarzenia oraz mnogość dostępnych form aktywności składają się na duży sportowy piknik, chętnie odwiedzany nie tylko przez zawodników, ale również ich rodziców czy opiekunów. W tym roku Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu również dzieci z Ukrainy, a także liczą na jak największy udział drużyn dziewczynek.

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Akademie Klasy Ekstra może liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymują nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości na okazałej scenie przy uroczystej oprawie, odpowiedniej dla specyfiki dużego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom, a oprócz tego najmłodsi zawodnicy mogą cieszyć się z medalu, natomiast ich starsi koledzy zdobywają puchar za udział w turnieju U11.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

                                                 

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                                      

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                                            

 

Partner Radomiaka

                                                             

                                                  

 

Patron Medialny

          


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca