Radomiak wznowił treningi po zimowej przerwie!

  • 10-01-2022 17:18
  • Admin

Radomiak wznowił treningi po zimowej przerwie!

Zieloni rozpoczęli dziś przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. W pierwszych zajęciach naszego zespołu w 2022 roku wzięło udział 25 zawodników.

Trening odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Rapackiego. Wśród wspomnianych graczy, było trzech testowanych, młodych zawodników, tj. bramkarz Michał Jerke z Delty Warszawa, Dawid Olejarka ze Stali Rzeszów i Franciszek Wróblewski z Pogoni Siedlce.

Na pierwszym treningu zabrakło Raphaela Rossiego, Thabo Cele i Rhuana, ale ich nieobecność była usprawiedliwiona. Cała trójka pojawi się już na wtorkowych zajęciach. Ponadto Meik Karwot przebywa na kwarantannie, a Jakub Nowakowski na testach w 2-ligowym GKS-ie Bełchatów. Z kolei wypożyczenie Mateusza Grudzińskiego z Legii Warszawa zostało skrócone i obrońca przebywa już na obozie z drużyną mistrza Polski, natomiast Michał Kaput odszedł do Piasta Gliwice.

Ze względu na sytuację, jaka ma miejsce w Kazachstanie, zaszła zmiana w planie przygotowań Radomiaka do rundy wiosennej. Zamiast sparingu z FK Kyzylzhar, nasz zespół zmierzy się z drużyną MTK Budapest FC z węgierskiej Ekstraklasy. Ten mecz zaplanowano na 21 stycznia, a więc tego dnia Zieloni zagrają dwa pojedynki, bowiem zmierzą się również z czeskim FK Hradec Kralove. Możliwy jest jeszcze jeden sparing (17 stycznia), a bez zmian pozostaje gra kontrolna z Metalistem Charków (26 stycznia) i Legią Warszawa (29 stycznia), już po powrocie z obozu w Turcji, na który piłkarze i sztab Radomiaka wybierają się w najbliższą sobotę (od 15 do 27 stycznia). Do tego czasu Zieloni trenować będą na siłowni i boisku przy ul. Rapackiego.

Kadra Radomiaka na pierwszym treningu przed rundą wiosenną sezonu 2021/2022

Bramkarze: Filip Majchrowicz, Mateusz Kochalski, Jan Szpaderski, Wiktor Koptas, Michał Jerke.

Obrońcy: Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Goncalo Silva, Artur Bogusz, Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch.

Pomocnicy: Filipe Nascimento, Leandro, Luis Machado, Tiago Matos, Mario Rondon, Mateusz Radecki, Jakub Snopczyński, Dawid Olejarka, Franciszek Wróblewski.

Napastnicy: Karol Angielski, Maurides, Dominik Sokół, Kacper Pankowski.

Wypowiedź trenera Banasika:

 

WIDEO - TUTAJ | ZDJĘCIA - TUTAJ.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                                        

                                                             

 

Sponsor Platynowy

                                             

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                             

          

 

Patron Medialny

          


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca