Wygrana w Lubinie! Czwarte z rzędu zwycięstwo Radomiaka

• 22-11-2021 07:39
  • Admin

W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali na wyjeździe 2:0 z Zagłębiem Lubin! Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czwarte z rzędu, a szóste ogółem zwycięstwo w tym sezonie! Brawo Zieloni!

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:2 (0:2)
Raphael Rossi 15, Karol Angielski 27

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 2. Aleksandar Pantić, 77. Mateusz Bartolewski - 9. Erik Daniel, 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (85, 20. Ilja Żygulow), 18. Filip Starzyński (90, 19. Daniel Dudziński), 7. Sasa Zivec (76, 25. Patryk Kusztal) - 13. Karol Podliński.

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leandro (90, 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 23. Filipe Nascimento (82, 22. Tiago Matos), 20. Luis Machado (81, 3. Artur Bogusz) - 13. Maurides (90, 97. Dominik Sokół), 19. Karol Angielski.

Żółte kartki: Bartolewski, Hładun, Daniel, Starzyński - Angielski, Raphael Rossi, Luis Machado.
Czerwona kartka: Karol Angielski (64. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Widzów: 1516.

W 49. minucie Filip Starzyński (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego (Filip Majchrowicz obronił).

W 64. minucie czerwoną kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik gospodarzy - Sasa Balić.

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Wygrywamy w Lubinie! To nasze czwarte z rzędu zwycięstwo! Brawo Radomiak!!!
90+7 - Pewna interwencja Majchrowicza.
90+4 - Skutecznie bronią radomianie.
* Dudziński za Starzyńskiego
* Osiem minut doliczonych
90 - Karwot za Leo i Sokół za Mauridesa.
85 - Zhigulev za Żubrowskiego.
84 - Kartka dla Starzyńskiego.
82 - Matos za F. Nascimento i Bogusz za Machado.
79 - Kolejne niecelne uderzenie Panticia.
77 - Podliński fauluje Jakubika.
76 - Kusztal za Ziveca.
75 - Dobra interwencja Majchrowicza na przedpolu.
72 - Teraz kartka dla Daniela.
* Nasi zawodnicy domagali się również kartki dla bramkarza Zagłębia, ale sędzia pozostał niewzruszony, a Karol dostał kartonik za... próbę strzału!
* Czerwoną kartką ukarany również jeden z rezerwowych zawodników gospodarzy
* Olbrzymie zamieszanie na boisku, posypały się też żółte kartki
66 - Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Karola Angielskiego!
63 - Niezła akcja gospodarzy, ale ostatecznie Żubrowski kopnął wysoko nad bramką.
57 - Pantić uderzył z 10. metrów i minimalnie przestrzelił!
56 - Przycisnęli gospodarze. Teraz dobrze Jakubik, który uprzedza Daniela.
53 - Machado faulowany w obronie.
* Brawo Filip!
49 - Filip Majchrowicz broni rzut karny wykonywany przez Filipa Starzyńskiego!
47 - Rzut karny dla Zagłębia!
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:0!
44 - Pantić z daleka obok bramki.
40 - Abramowicz do Mauridesa i Hładun broni próbę Brazylijczyka z 8. metrów!
39 - Kartka dla Bartolewskiego.
* Po chwili Maurides spróbował pokonać Hładuna uderzeniem z własnej połowy, ale bramkarz gospodarzy zdążył wrócić!
37 - Podanie Angielskiego przecina golkiper Zagłębia.
30 - Próba Machado nad bramką.
* Tym razem nasz napastnik był już skuteczny! Maurides przedłużył piłkę głową, a Karol mocnym strzałem pokonał Hładuna! Podwyższamy prowadzenie!
27 - GOOOOL dla Radomiaka! Karol Angielski!!! 2:0!!!!!
26 - Świetne dośrodkowanie Machado i Angielski minimalnie przestrzela!
24 - Żółta kartka dla Angielskiego.
* Skuteczne piąstkowanie Hładuna
22 - Machado do Abramowicza i będzie korner dla Radomiaka.
18 - Zagłębie próbowało odpowiedzieć, ale kolejny niecelny strzał miejscowych.
* Dośrodkowanie Leo z prawej strony i środkowy obrońca precyzyjnym strzałem głową wyprowadza Zielonych na prowadzenie!
15 - GOOOOOL dla Radomiaka!!!!! Raphael Rossi!!!!!! 1:0 dla naszego zespołu!
11 - Dośrodkowanie Abramowicza wyłapuje Hładun.
8 - Wreszcie niezła akcja Radomiaka, ale uderzenie Leandro z 13. metrów było niecelne.
5 - Ponownie zakotłowało się w naszym polu karnym, jednak tym razem Zieloni, choć dziś grający na biało, wybijają na róg...
3 - Zivec zmarnował 100% okazję! Skrzydłowy gospodarzy z pięciu metrów kopnął nad bramką Majchrowicza!
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Zagłębie - Radomiak!

---

17:48 Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Za 12 minut początek meczu Zagłębie - Radomiak!

17:30 To przedostatnie spotkanie 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Radomiak obecnie jest 5., a Zagłębie zajmuje 13. lokatę.

17:22 Zawodnicy obu drużyn już się rozgrzewają.

17:07 Zieloni powalczą o czwartą wygraną z rzędu. Transmisja w Canal+Sport.

17:05 W Lubinie dziś zimno, choć delegat uważa, że jest bardzo dobra, piłkarska pogoda :)

17:04 Trener Banasik wychodzi z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia.

17:03 Skład Zagłębia: Hładun - Chodyna, Kruk, Pantić, Bartolewski, Poręba, Żubrowski, Starzyński, Daniel, Zivec, Podliński.

17:00 Skład Radomiaka wygląda następująco:

15:30 Jesteśmy już na stadionie w Lubinie! Za 2,5 godziny zaczynamy!

10:00 My jesteśmy już w drodze do Lubina, a nasza drużyna tradycyjnie na terenie woj. dolnośląskiego przebywa od wczoraj.

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 18:00 na stadionie w Lubinie, rozpocznie się mecz 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Zagłębie vs. Radomiak! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT i CANAL+ online. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!