Współpraca MZPN, Warszawy i klubów w kwestii rozwoju piłki nożnej

  • 15-09-2021 09:59
  • Admin

Współpraca MZPN, Warszawy i klubów w kwestii rozwoju piłki nożnej

W Legia Training Center, najnowocześniejszym ośrodku treningowym w Europie Środkowej, zainaugurowano współpracę najważniejszych podmiotów odpowiedzialnych za rozwój piłki nożnej w województwie mazowieckim. Spotkanie odbyło się z udziałem prezesa MZPN-u Sławomira Pietrzyka, wiceprezydent m.st. Warszawy Renaty Kaznowskiej oraz prezesów klubów reprezentujących Mazowsze w najwyższej klasie rozgrywkowej: Legii Warszawa, Wisły Płock i Radomiaka Radom.

Wszystkie strony podpisały list intencyjny dotyczący dzielenia się wiedzą, kompetencjami, zasobami personalnymi oraz infrastrukturą w procesie rozwoju piłki nożnej w regionie Mazowsza.

- Jestem zadowolony, że w takim gronie rozmawiamy o przyszłości polskiego futbolu – to świadczy o wspólnej woli wszystkich podmiotów. Największe kluby nadają ton rozgrywkom i szkoleniu – chcemy skorzystać z ich doświadczenia i wiedzy, przekazywać je małym klubom i akademiom na Mazowszu. Przed nami wiele wspólnych projektów dotyczących szkolenia trenerów, podkreślenia rangi Regionalnego Pucharu Polski oraz znalezienia „domu” dla reprezentacji młodzieżowych. Legia Training Center dysponuje w tym celu doskonałą infrastrukturą. Chcemy również skoncentrować się na szkoleniu dzieci i zachęcać ich do sportu, czego przykładem była obecność ponad 2,5 tysiąca młodych adeptów futbolu na meczu Legii o fazę grupową Ligi Europy UEFA. Łączy nas piłka na Mazowszu - mówił prezes MZPN-u Sławomir Pietrzyk.

- Współpracujemy z ponad 60 klubami. Integracja i pasja do sportu to wartości, na jakich nam zależy. Chcemy, żeby finał Regionalnego Pucharu Polski odbywał się na obiektach Hutnika Warszawa, który po modernizacji ma świetną, nowoczesną bazę z wieloma boiskami i kortami tenisowymi - powiedziała wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

W spotkaniu uczestniczyli również prezesi trzech klubów z Mazowsza, który występują w PKO Bank Polski Ekstraklasie: Legii Warszawa (Dariusz Mioduski), Wisły Płock (Dariusz Marzec) i Radomiaka Radom (Sławomir Stempniewski).

- Ponad rok temu, przed wyborami do MZPN-u zaczęliśmy rozmawiać o tym, że przyszedł czas na zmiany i brak podziałów między Warszawą a podokręgami. Cieszę się, że zebrała się grupa osób, które myślą podobnie i wyrażają wolę współpracy. Chcemy stworzyć wspólny projekt z m.st. Warszawy, innymi miastami na Mazowszu i naszym związkiem, pokazując, że nie tylko Warszawa, ale też Radom, Płock czy Siedlce mogą również być znaczącymi ośrodkami. Jako Legia czujemy, ze jesteśmy ważnym ogniwem pilarskiego środowiska w Polsce i na Mazowszu. Chcemy udostępnić to co mamy najlepsze i razem budować przyszłość. Cieszę się z tej inicjatywy. Zaczynamy patrzeć głębiej na rolę PZPN-u, współpracy i szkolenia na poziomie krajowym - powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

- Ta współpraca to bezprecedensowe wydarzenie na Mazowszu. Jestem dumny, że staliśmy się jego częścią. Nowe władze MZPN mają przekonanie, że teamwork, praca wielu podmiotów jest kluczowa i dzięki niej piłka na Mazowszu będzie lepsza - dodał prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski.

W najbliższym czasie, zespoły operacyjne, ww. stron opracują szeroki plan współpracy pomiędzy wszystkimi stronami, o czym będziemy Państwa informować.