Po golu Rondona wygrywamy z Wartą!

• 20-08-2021 09:01
  • Admin

W meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali 1:0 z Wartą Poznań! Bramkę dla Zielonych zdobył Mario Rondon w 90. minucie gry. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Brawo!!!

Radomiak Radom - Warta Poznań 1:0 (0:0)
Mario Rondón 90

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (88, 97. Dominik Sokół), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 7. Miłosz Kozak (70, 20. Luís Machado) - 13. Maurides (62, 19. Karol Angielski), 10. Mateusz Radecki (88, 99. Mario Rondón).

Warta: 1. Adrian Lis - 2. Jan Grzesik, 16. Aleks Ławniczak, 4. Robert Ivanov, 3. Jakub Kiełb (65, 22. Konrad Matuszewski) - 10. Milan Corryn (75, 9. Mateusz Kuzimski), 6. Łukasz Trałka (76, 15. Michał Kopczyński), 21. Mateusz Kupczak, 20. Szymon Czyż (65, 17. Mateusz Czyżycki), 11. Michał Jakóbowski (57, 7. Mario Rodríguez) - 99. Adam Zreľák.

Żółte kartki: Ławniczak, Kupczak.

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 4222.

W 56. minucie Leândro (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Adrian Lis obronił).

Zapis tekstowej relacji na żywo:

*Pokonujemy Wartę po golu Rondona w praktycznie ostatniej akcji meczu! Brawo Zieloni!!!!
KONIEC MECZU!!! WYGRYWAMY 1:0!!!!

* Dośrodkowanie Meika Karwota i bramka głową Rondona!!!!
* MARIO RONDON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
90+3 - GOOOOOOOOL dla Radomiaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
90 - Trzy minuty doliczone, a Machado uderza nad bramką.
88 - Rondon i Sokół za Radeckiego oraz Leandro.
* Po chwili przytomnie w bramce Majchrowicz
86 - Wstrzelenie piłki przez Radeckiego, jednak nikt nie doszedł do tej futbolówki...
82 - Zakotłowało się pod bramką Radomiaka. Na szczęście strzał Grzesika w ostatniej chwili zablokowany!
* 4222 widzów na trybunach
80 - Zrelak z wolnego trafia w mur.
78 - Czyżycki w świetnej sytuacji przenosi futbolówkę nad bramką!
76 - Ostatnie zmiany w Warcie: Kuzimski i Kopczyński za Corryna oraz Trałkę.
74 - Czyżycki przerywa kontrę Radomiaka.
72 - Strzał Leo na raty broni Lis i będzie jeszcze korner dla naszego zespołu.
71 - Radecki z bliska głową nad bramką!
70 - Machado wraca po kontuzji i zastępuje Kozaka.
67 - Corryn w sytuacji sam na sam strzela nad bramką Majchrowicza!
65 - Podwójna zmiana w Warcie: Matuszewski i Czyżycki za Kiełba oraz Czyża.
62 - Angielski zmienia Mauridesa.
57 - Zmiana w Warcie: Rodriguez za Jakóbowskiego.
56 - Leandro nie strzela rzutu karnego! Adrian Lis broni!
54 - Raphael Rossi faulowany w polu karnym Warty i rzut karny dla Radomiaka!
49 - Świetna okazja przed Radomiakiem. Leandro podał do Abramowicza, ale Dawid uderzył prawą nogą z 14. metrów wysoko nad bramką Lisa.
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0
45+2 - Cichocki głową obok bramki.
45 - Dwie minuty doliczone i rzut rożny dla Radomiaka.
41 - Teraz wydaje się, że Brazylijczyk był faulowany przy uderzeniu głową, ale sędzia nie widział przewinienia Ivanova.
37 - Maurides minimalnie obok bramki Lisa po strzale z 25. metrów!
36 - Ofensywny faul Radeckiego.
29 - Indywidualna akcja Leo zatrzymana przez obrońców Warty...
* Kartka dla Kupczaka za ostry faul na Jakubiku
25 - Dobra interwencja Majchrowicza, ale wcześniej Jakóbowski na spalonym.
22 - Niezłe zagranie Jakubika, jednak wybija Ivanov.
20 - Nie chce żadna z drużyn zaryzykować...
* Deszcz nad Radomiem
15 - Niecelna próba z daleka Leandro.
13 - Dobra gra w obronie Mauridesa.
11 - Nudniejszy fragment gry za nami.
6 - Kolejny faul na Kozaku, tym razem Grzesika.
4 - Uderzenie Trałki na wiwat.
3 - Zakotłowało się w polu karnym gości, ale wszystko wyjaśnił Lis.
* Już faul Ławniczaka na wychodzącym na czystą pozycję Kozaku i żółta kartka dla obrońcy Warty
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Radomiak - Warta!

---

20:18 Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę - za 12 minut początek meczu Radomiak - Warta!

19:55 W pierwszym składzie Radomiaka zagra dziś m.in. Brazylijczyk Maurides, który zastępuje Karola Angielskiego.

19:52 Piłkarze obydwu zespołów przebywają już na rozgrzewce.

19:33 Skład gości: Lis - Grzesik, Kiełb, Ivanov, Trałka, Corryn, Jakóbowski, Ławniczak, Czyż, Kupczak, Zrelak.

19:30 Skład Radomiaka wygląda następująco:

18:00 O 20:30 zaczynamy!

16:27 Polecamy materiał z dzisiejszego Przeglądu Sportowego dotyczący naszego napastnika z Brazylii - Mauridesa. Więcej tutaj.

16:25

16:00 Bilety na pojedynek z Wartą ciągle są w sprzedaży. Więcej informacji tutaj.

15:55 Transmisja dzisiejszego meczu w CANAL+ SPORT, CANAL+ online oraz CANAL+ 4K Ultra HD:

11:07 W oczekiwaniu na mecz z Wartą, polecamy pierwszy odcinek programu "Q&A - zadaj pytanie piłkarzowi Radomiaka", w którym to naszym gościem był pomocnik Zielonych, Meik Karwot:

09:35

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 20:30 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, rozpocznie się mecz 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Radomiak vs. Warta Poznań! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT, CANAL+ online oraz CANAL+ 4K Ultra HD. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!