Inauguracja nowego sezonu. Bezbramkowy remis w Poznaniu

• 23-07-2021 11:18
  • Admin

W meczu 1. kolejki nowego sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom zremisowali na wyjeździe 0:0 z Lechem Poznań. Dla Zielonych był to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po 36-letniej przerwie.

Lech Poznań - Radomiak Radom 0:0

Lech: 1. Mickey van der Hart - 2. Joel Pereira, 18. Bartosz Salamon, 37. Ľubomír Šatka, 3. Barry Douglas (74, 90. Artur Sobiech) - 21. Michał Skóraś (83, 8. Jan Sýkora), 6. Jesper Karlström (74, 30. Nika Kwekweskiri), 24. João Amaral (66, 10. Dani Ramírez), 25. Pedro Tiba, 7. Jakub Kamiński - 9. Mikael Ishak.

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 37. Gonçalo Silva, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Miłosz Kozak (75, 99. Mario Rondón), 11. Michał Kaput, 23. Filipe Nascimento, 10. Mateusz Radecki (85, 55. Meik Karwot), 20. Luís Machado (35, 9. Leândro) - 19. Karol Angielski (85, 97. Dominik Sokół).

Żółte kartki: Salamon - Luís Machado.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 10 177.

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Na inaugurację nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy remisujemy w Poznaniu z Lechem! Brawo Zieloni!
90+3 - Karwot złapany na spalonym.
* Cichocki wybija uderzenie Sobiecha
90 - Cztery minuty doliczone. Korner dla Lecha.
89 - Półtorej minuty do zakończenia regulaminowego czasu gry...
85 - Podwójna zmiana w Radomiaku: Karwot i Sokół za Radeckiego oraz Angielskiego.
83 - Sykora za Skórasia.
80 - Strzał z daleka Angielskiego broni golkiper Lecha.
79 - Teraz dobra akcja Radeckiego, ale na posterunku Salamon.
77 - Radecki z daleka na wiwat. Szkoda, bo mógł zagrywać do Rondona, który wychodził sam z prawej strony... Chyba nie widział go Mateusz.
75 - Rondon za Kozaka w Radomiaku.
74 - Zmiany w Lechu: Kvekveskiri i Sobiech za Karlstroma oraz Douglasa.
69 - Majchrowicz broni strzał Tiby.
68 - Piękna oprawa w sektorze gości.
66 - Ramirez zmienia Amarala.
* 10 177 kibiców na stadionie, ale słyszalni tylko fani z Radomia! Dziękujemy Wam za wsparcie!
60 - Żółta kartka dla Salamona za ostry faul na Angielskim.
* Na spalonym złapany Salamon
56 - Kaput fauluje Kamińskiego na 28. metrze przed bramką Majchrowicza.
53 - Starcie na środku boiska Skórasia z Radeckim.
50 - Faul w ataku Amarala.
47 - Świetna okazja przed naszym zespołem, ale Angielski z 6. metrów uderzył nad bramką!
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0
45+4 - Bomba Ishaka i poprzeczka!
45+2 - Majchrowicz zatrzymuje szarżę Kamińskiego.
45 - Cztery minuty doliczone.
43 - Abramowicz uderzył głową w kierunku bramki van der Harta, jednak piłka ostatecznie nie wpadła do siatki gospodarzy.
42 - Golkiper Radomiaka jest dziś na posterunku - strzał Amarala ląduje w jego rękach.
40 - Próba Kamińskiego głową i ponownie fantastycznie w naszej bramce Filip Majchrowicz!
35 - Leandro zmienia Machado.
34 - Machado leży na murawie, będzie potrzebna zmiana w naszym zespole.
28 - Majchrowicz ponownie w świetnym stylu ratuje naszą drużynę przed stratą bramki! Tym razem golkiper Radomiaka wybronił uderzenie Kamińskiego.
26 - Znów bramka ze spalonego Lecha...
24 - Mocny, ale niecelny strzał Kozaka.
* Prostopadłe zagranie do Machado, ale Portugalczyk trafia tylko w poprzeczkę! Ależ to była szansa dla naszego zespołu...
23 - Długo utrzymują się przy futbolówce radomianie.
20 - Dobrze na przedpolu Majchrowicz.
19 - Teraz niepewna interwencja naszego portugalskiego stopera i korner dla Lecha.
18 - Akcja "Kolejorza" prawą stronę, ale pewnie w obronie najpierw Goncalo, a później Cichocki.
* Wybijają gospodarze, po czym Jakubik wysoko nad bramką
16 - Rzut rożny dla Radomiaka.
12 - Żółta kartka dla Machado za faul na Tibie i przerwanie kontry Lecha.
10 - Niecelne uderzenie sprzed pola karnego Kamińskiego.
7 - Ofensywny faul Abramowicza.
5 - Gol, ale ze spalonego Salomona...
4 - Strata Jakubika, szybka akcja Lecha, ale Majchrowicz wygrywa pojedynek "sam na sam" ze Skórasiem!
2 - Starcie Cichockiego z Amaralem na 40. metrze przed bramką Majchrowicza.
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Lech - Radomiak!

---

20:18 Czuć atmosferę piłkarskiego święta! Zawodnicy zeszli już z rozgrzewki - za 12 minut początek meczu Lech - Radomiak!

19:53 W pierwszym meczu nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała u siebie 1:1 ze Stalą Mielec.

19:50 Już za chwilę początek SuperPiątku w Canal+Sport, ale i rozgrzewki obu drużyn. Zaczynamy za 40 minut! To nasz pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywkowym po 36 latach przerwy! My już się nie możemy doczekać, a Wy?

19:47 Przypominamy, że mecz będzie można oglądać na żywo w CANAL+ SPORT, CANAL+ online oraz CANAL+ 4K Ultra HD.

19:45 Nasi Kibice zameldowali się już na stadionie w Poznaniu!

19:44 Skład Lecha: Van der Hart - Pereira, Salamon, Satka, Douglas - Kamiński, Karlstrom, Tiba, Amaral, Skóraś - Ishak.

19:40 Skład Radomiaka wygląda następująco:

19:10 Nasi zawodnicy zameldowali się już na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu:

17:37

15:47 Coraz bliżej... :)

15:44

14:30 Do meczu pozostało już tylko 6 godzin! Jesteście z Nami?

14:22 To będzie pierwszy mecz naszego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej po 36-letniej przerwie! Ostatni raz na tym poziomie Radomiak występował w sezonie 1984/1985.

14:10 My jesteśmy już w drodze do Poznania, natomiast kibice Radomiaka ruszyli w kierunku Wielkopolski przed godz. 10:00.

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 20:30 na stadionie przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu, rozpocznie się mecz 1. kolejki nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy: Lech vs. Radomiak! Spotkanie transmitowane będzie w CANAL+ SPORT, CANAL+ online oraz CANAL+ 4K Ultra HD. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!