Na stadionie przy ul. Narutowicza będzie podgrzewana murawa

  • 10-06-2021 17:14
  • Admin

Na stadionie przy ul. Narutowicza będzie podgrzewana murawa

Na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu zostanie zamontowany system podgrzewanej murawy - poinformowali na konferencji prasowej prezydent Radosław Witkowski i prezes Sławomir Stempniewski.

- Doszliśmy do porozumienia. My jako władze miasta, spółka MOSiR i klub Radomiak znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli tak zmodernizować stadion przy ulicy Narutowicza, żeby spełniał on wymogi Ekstraklasy. Pierwszym elementem, który jest najważniejszy, jest podgrzewana murawa - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Koszty zamontowania systemu podgrzewanej murawy ma ponieść nasz klub. - Wspólnie z władzami klubu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zostało wypracowane rozwiązanie, dzięki któremu stadion przy ul. Narutowicza spełni wymogi PZPN. MOSiR zaprosi do współpracy partnera, który na własny koszt zamontuje system podgrzewania murawy. W zamian będzie mógł bezpłatnie korzystać z obiektów do momentu skompensowania poniesionych nakładów. W podgrzewaną murawę gotów jest zainwestować sam Radomiak - czytamy na oficjalnej stronie miasta.

- Naszym wspólnym zdaniem to najbardziej racjonalne rozwiązanie. Klub zamiast płacić za wynajem stadionu poza Radomiem, zainwestuje te środki w naszym mieście, wzbogacając na stałe jego bazę sportową - podkreśla prezydent, dodając: - Spółka MOSiR zaprosi do współpracy spółkę Radomiak, która wykona ten element, czyli położy podgrzewaną murawę. Dzięki temu Radomiak będzie mógł potem korzystać z naszych obiektów, przy ulicy Narutowicza 9 czy potencjalnie przy Struga 63, rekompensując sobie poniesione nakłady. Spółka Radomiak jest gotowa do tego, aby przeprowadzić tę operację i dostosować stadion o element podgrzewanej murawy.

Dodatkowe prace na stadionie przy ul. Narutowicza, które są niezbędne oprócz montażu systemu podgrzewania murawy, ma wykonać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Piłka nożna to spektakl, którego podstawą są kibice. I to dla nich jest najważniejsze, aby ten sport był na miejscu. Pojawiła się szansa, abyśmy mogli grać w Radomiu i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z miastem uda się tę szansę wykorzystać - mówi prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski, dodając: - Od strony technicznej to metoda dość nowatorska, ale już sprawdzona na innych stadionach. Dzięki niej potrzebny jest bardzo krótki czas, aby takie usprawnienie zrobić. Murawa jest praktycznie tylko przecinana, darń jest odchylana i w to miejsce wkładane są kable grzewcze. Dzięki temu ta struktura murawy nie jest praktycznie w ogóle naruszona. Czas potrzebny na wykonanie prac jest bardzo rozsądny, czyli w przerwie między rozgrywkami zdążymy to wszystko zrobić.