Bardzo ważny mecz w Gdyni

  • 04-06-2021 12:02
  • Admin

Bardzo ważny mecz w Gdyni

W pojedynku przedostatniej w sezonie 33. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia. Podopieczni trenera Dariusza Banasika powalczą o dziewiętnaste zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Zieloni zajmują obecnie pozycję wicelidera z dorobkiem 62 punktów, natomiast finalista Fortuna Pucharu Polski jest czwarty, mając na swoim koncie 57 oczek.

Radomiak awansuje do PKO Ekstraklasy w najbliższej kolejce, jeśli:

- wygra, a GKS Tychy nie wygra
LUB
- zremisuje, a GKS Tychy przegra

Nasza drużyna zdaje sobie więc sprawę, jak bardzo ważny mecz czeka ich nad morzem, ale piłkarze z Radomia wielokrotnie już w tym sezonie udowodnili, że zasługują na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, spełnienie marzeń kibiców, osiągnięcie postawionego celu i powrót po 36 latach do elity polskiego futbolu.

- Najważniejsze jest to, jak my zagramy. Mamy plan na ten mecz. Wydaję mi się, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, ale zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężkie starcie, tym bardziej, że dochodzi presja. Naszych kibiców proszę o trzymanie za nas kciuków - mówi trener Banasik. Pełna wypowiedź szkoleniowca Zielonych tutaj.

ZDJĘCIA Z TRENINGU RADOMIAKA

- Cały sezon czekaliśmy na taki mecz, który może nas przybliżyć do bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Zagramy oczywiście o pełną pulę - dodaje z kolei najlepszy strzelec naszego zespołu, Karol Angielski, który został wybrany przez fanów najlepszym zawodnikiem poprzedniej kolejki Fortuna 1 Ligi.

Początek meczu Arka - Radomiak w sobotę (5 czerwca) o godz. 12:40 na stadionie w Gdyni. Transmisja w Polsat Sport. Tekstowa relacja na Radomiak.pl.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Radomiaka wynosi dokładnie 2.72.