Radomiak wygrywa ze Stomilem

• 02-05-2021 08:55
  • Admin

W meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom wygrali 1:0 ze Stomilem Olsztyn. Bramkę dla Zielonych zdobył Meik Karwot z rzutu karnego. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czternaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Radomiak Radom - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
Meik Karwot 20 (k)

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 3. Artur Bogusz, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Miłosz Kozak (70, 77. Patryk Mikita), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 23. Filipe Nascimento (70, 10. Mateusz Radecki), 25. Damian Gąska (84, 88. Amâncio Fortes) - 19. Karol Angielski (14, 97. Dominik Sokół).

Stomil: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant (63, 7. Adrian Szczutowski), 20. Mateusz Skrzypczak, 51. Krystian Ogrodowski (63, 12. Wojciech Łuczak), 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski (88, 15. Jakub Tecław), 24. Sam van Huffel.

Żółte kartki: Byrtek, Skrzypczak.
Czerwona kartka: Damian Byrtek (77. minuta, Stomil, za drugą żółtą).

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

W 42. minucie Meik Karwot (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Wygrywamy ze Stomilem 1:0 po bramce Meika Karwota z rzutu karnego! Brawo Zieloni!!!
90 - Trzy minuty doliczone.
88 - Tecław za Mysiorskiego.
* Amancio za Gąskę
84 - Cichocki w poprzeczkę po rzucie rożnym!
80 - Mocny strzał Kaputa sprzed pola karnego, ale znów zabrakło kilku centymetrów!
77 - Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Byrtka po faulu na Sokole!
75 - Rzut wolny dla gości, jednak Radecki wyjaśnia sytuacje.
70 - Dwie zmiany w Radomiaku: Radecki i Mikita za Filipe oraz Kozaka.
68 - Byłaby piękna bramka Gąski, ale świetnie w bramce Stomilu Leszczyński.
63 - Dwie zmiany w Stomilu: Szczutowski i Łuczak za Sieranta oraz Ogrodowskiego.
62 - Gąska z rożnego wprost w ręce Leszczyńskiego, który jednak miał problemy ze złapaniem futbolówki.
60 - Faul Byrtka na Kozaku.
55 - Niezła akcja Radomiaka. Ostatecznie Gąska minimalnie się pomylił, strzelając z 23. metrów.
* Jest kartonik dla zawodnika Stomilu
50 - Skrzypczak fauluje Karwota.
47 - Oskrzydlająca akcja Bogusza, który minął dwóch rywali, jednak jego strzał powędrował obok bramki gości.
46 - Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Radomiak prowadzi 1:0
45 - Bogusz fauluje zawodnika Stomilu na środku boiska, a sędzia dolicza 2 minuty.
42 - Meik Karwot trafia tylko w słupek z rzutu karnego!
* Kartka dla Byrtka
40 - Sokół faulowany w polu karnym gości i mamy kolejny rzut karny dla Radomiaka!
39 - Tempo gry trochę siadło, jednak Zieloni ciągle kontrolują przebieg gry.
33 - Pierwszy strzał gości - Mysiorski spróbował z dystansu, ale Kochalski był na posterunku.
* Karwot nie trafił głową w bramkę
27 - Filipe zagrywał do Abramowicza, Dawid nabił jednego z zawodników Stomilu i będzie korner dla Zielonych.
25 - Straus tym razem wybija futbolówkę po dośrodkowaniu Karwota.
20 - GOOOOL dla Radomiaka - Meik Karwot pewnie z "jedenastu" metrów! Obejmujemy prowadzenie!
19 - Filipe do Kozaka, ten Gąski, a Damian faulowany przez Strausa - rzut karny dla Radomiaka!
18 - Pierwsza ofensywna akcja gości i rzut rożny dla Stomilu.
* Sokół zmienia naszego napastnika
13 - Angielski nie jest w stanie kontynuować gry...
* Karol wraca na boisko
10 - Leży na murawie Karol Angielski, który ucierpiał bez starcia z rywalem.
7 - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gąski, ale nie było powtórki z Łodzi, bo Kaput źle trafił w futbolówkę.
6 - Kuriozalna sytuacja, bowiem Zieloni byli już w polu karnym gości, jednak sędzia przerwał grę, gdyż na boisku... znalazła się druga piłka...
4 - Nasz zespół rozpoczął bardzo ofensywnie, ale tym razem strzał Kozaka był bardzo niecelny.
2 - Akcja Zielonych, jednak uderzenie Kaputa zablokowane przez Skrzypczaka.
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Radomiak - Stomil!

---

18:58 Zawodnicy powoli kończą rozgrzewkę - za 12 minut początek meczu Radomiak - Stomil!

18:50 Ciężkie dziś warunki do gry w piłkę, wieje silny wiatr, ale nie ma co narzekać, tylko grać i... wygrywać :)

18:37 Piłkarze obydwu zespołów przebywają już na rozgrzewce.

18:29 W naszej drużynie brakuje pauzującego za kartki Damiana Jakubika oraz kontuzjowanych: Mateusza Bodziocha i Leandro.

18:13 Skład gości: Leszczyński - Straus, Hinokio, Bucholc, Skrzypczak, Carolina, van Huffel, Byrtek, Sierant, Ogrodowski, Mysiorski.

18:10 Skład Radomiaka wygląda następująco:

17:10 Wszystko gotowe! Za 2 godziny zaczynamy:

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 19:10 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, rozpocznie się mecz 28. kolejki Fortuna 1 Ligi: Radomiak vs. Stomil Olsztyn! Spotkanie transmitowane będzie w Ipla.tv. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!