Przygotowania do meczu z liderem. "Znamy swoją wartość"

  • 08-04-2021 21:04
  • Admin

Przygotowania do meczu z liderem. "Znamy swoją wartość"

Przed Radomiakiem kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Zieloni na stadionie przy ul. Narutowicza 9 podejmą lidera Fortuna 1 Ligi, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Zdjęcia z czwartkowego treningu naszego zespołu znajdziecie TUTAJ, natomiast my oddajemy głos trenerowi Radomiaka, Dariuszowi Banasikowi, z którym rozmawialiśmy po zakończeniu dzisiejszych zajęć:

"Jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Wiemy, że czeka nas ciężki pojedynek, bo do Radomia przyjeżdża lider, ale znamy swoją wartość. Jesteśmy po wygranych meczach, zespół dobrze funkcjonuje i to będzie kolejne bardzo ważne starcie w kontekście układu górnej części tabeli. Chcemy więc zrobić wszystko, żeby ten pojedynek wygrać.

Gramy u siebie, więc myślę, że po tych ostatnich zwycięstwach i dobrej grze, będziemy pewniejsi siebie, ale na pewno Termalica to jest jeden z lepszych, jak nie najlepszy zespół w tej lidze i ja bym sobie życzył, abyśmy zagrali z taką determinacją i konsekwencją, jak w spotkaniu z Górnikiem Łęczna.

Jedyne, czego się obawiamy, to po analizie drużyny z Niecieczy zauważyliśmy, że Termalica ma sporo stałych fragmentów gry, szczególnie rzutów karnych i dużo zawodników, w mojej opinii, trochę wymusza te faule, bo mecz z Bełchatowem pokazał, że było dużo kontrowersji, błędów, pomyłek, ale właśnie gracze lidera szukają takiego kontaktu, często się przewracają, często wymuszają i wydaje nam się, że tutaj sędzia, cieszymy się, że jest z Ekstraklasy, musi zwrócić na to uwagę, bo tego jest po prostu za dużo, najczęściej przy stałych fragmentach gry, rzutach wolnych, rożnych, także musimy się tego wyzbyć.

Piłka jest sportem kontaktowym i nie każde dotknięcie w polu karnym to faul, jednak tam są doświadczeni zawodnicy i czasami po prostu to wykorzystują. Takie jest moje zdanie, jednak jeśli my zagramy konsekwentnie, tak jak ostatnie mecze, będąc w podobnej dyspozycji, to mam nadzieję, że wyjdziemy zwycięsko z tego pojedynku."

Początek meczu Radomiak - Bruk-Bet Termalica w sobotę (10 kwietnia) o godz. 12:40 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Transmisja w Polsat Sport.