W pierwszym sparingu wygrywamy ze Stalą Rzeszów

• 23-01-2021 16:49
  • Admin

W meczu kontrolnym rozegranym na sztucznym boisku przy ul. Rapackiego piłkarze Radomiaka Radom wygrali 3:1 z 2-ligową Stalą Rzeszów. Bramki dla Zielonych zdobyli: Mateusz Radecki (dwie) oraz Mateusz Bodzioch (z rzutu karnego).

Dla naszego zespołu był to pierwszy sparing podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. W 11. minucie Radomiaka na prowadzenie wyprowadził Mateusz Radecki, który wykorzystał świetne dogranie Miłosza Kozaka. Popularny "Radi" podwyższył prowadzenie Zielonych w 37. minucie, gdy ponownie głową pokonał Kaczorowskiego, tym razem po podaniu z rzutu wolnego Adama Banasiaka.

W drugiej połowie na boisko wyszła zupełnie inna "jedenastka" gospodarzy (na placu gry pozostał jedynie Łukasz Wiech). Nie przeszkodziło to jednak w strzeleniu trzeciej bramki. Autorem tego gola był Mateusz Bodzioch, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego, podyktowanego za faul na Dominiku Sokole. Cztery minut później nasz stoper pechowo interweniował i pokonał Filipa Majchrowicza.

Więcej trafień przy Rapackiego już nie ujrzeliśmy, co oznacza, że sparing zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny z Radomia, w której testowanych było dwóch bramkarzy oraz zagrało kilku zawodników z Akademii naszego Klubu. Nieobecność niektórych piłkarzy była natomiast usprawiedliwiona lekkimi urazami.

Wypowiedź trenera Banasika:

Kolejne sparingi już w środę. O 13:00 Radomiak zagra z Motorem Lublin, a o 18:00 rywalem Zielonych będą Orlęta Radzyń Podlaski.

Radomiak Radom - Stal Rzeszów 3:1 (2:0)
Mateusz Radecki 11, 37, Mateusz Bodzioch 68 (k) - Mateusz Bodzioch 72 (s)

Radomiak: (I połowa) Jan Szpaderski - Patryk Wołczyński, Łukasz Wiech, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak - Miłosz Kozak, Athanasios Scheidt, Meik Karwot, Mateusz Radecki, Morimakan Diane - Karol Podliński. (II połowa) Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Łukasz Wiech, Mateusz Bodzioch, Artur Bogusz - Dominik Sokół, Michał Kaput, Dominik Stępień, Damian Gąska, Dominik Banach - Marcel Szymański (70. Kacper Pankowski).

Stal: Wiktor Kaczorowski (80. Radosław Dąbrowski) - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Piotr Głowacki, Damian Michalik, Bartosz Wolski, Błażej Szczepanek (58. Dominik Marczuk), Rafał Maciejewski (58. Piotr Łazarz), Wiktor Kłos (58. Jakub Szczypek), Mariusz Sławek. Od 60. minuty grali także: Błażej Szczepanek, Rafał Maciejewski.