Test-mecz młodych zawodników na Rapackiego

  • 14-01-2021 12:28
  • Admin

Test-mecz młodych zawodników na Rapackiego

Na sztucznym boisku przy ul. Rapackiego odbyła się gra wewnętrzna, w której wzięli udział młodzi, testowani zawodnicy i piłkarze z Akademii Radomiaka. Pojedynkowi przyglądał się sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, na czele z trenerem Dariuszem Banasikiem.

Przeciwko sobie (choć składy były wymieszane) zagrali zawodnicy z kilku roczników Akademii Radomiaka oraz młodzi, testowani gracze. Wszystkiemu przyglądał się sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Zielonych, więc piłkarze, którzy wypadli pozytywnie, mogą dostać swoją szansę w kolejnym test-meczu, który odbędzie się w najbliższy weekend. Pisząc wprost: sparing odbył się pod kątem wzmocnienia kadry 1-ligowego klubu.

- Szukamy młodych piłkarzy z zewnątrz, ale oczywiście bardzo dokładnie przyglądamy się też swoim graczom z Akademii Radomiaka, obserwujemy ich, czy robią postępy, jak obecnie wygląda ich forma, więc na pewno kilku z nich w przyszłości dostanie swoją szansę w pierwszym zespole, jak miało to miejsce w ostatnim czasie, co pokazują chociażby przypadki debiutantów, ale też zawodników systematycznie trenujących z pierwszym zespołem - mówi trener Banasik, który chwalił poziom gry wewnętrznej.