Wygrywamy w Olsztynie ze Stomilem!

• 06-11-2020 09:41
  • Admin

W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom wygrali na wyjeździe 1:0 ze Stomilem Olsztyn. Bramkę dla Zielonych zdobył Brazylijczyk Leandro. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to piąty triumf w obecnych rozgrywkach.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Leandro 59

Stomil: 1. Vjaceslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina (72, 22. Jakub Staszak) - 12. Wojciech Łuczak (72, 24. Sam van Huffel), 8. Maciej Spychała (81, 87. Sebastian Jarosz), 51. Krystian Ogrodowski (60, 25. Hubert Sadowski), 16. Koki Hinokio - 19. Skender Loshi (60, 9. Grzegorz Kuświk).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 30. Mateusz Bodzioch, 3. Artur Bogusz - 9. Leandro (75, 20. Alain Ebwelle), 11. Michał Kaput, 24. Athanasios Scheidt, 25. Damian Gąska (90, 4. Maciej Świdzikowski), 7. Miłosz Kozak - 13. Karol Podliński.

Żółte kartki: Ogrodowski, Biedrzycki, Jarosz - Jakubik, Kaput.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Zapis tekstowej relacji na żywo:

KONIEC MECZU! Wygrywamy na ciężkim terenie w Olsztynie! Brawo Zieloni!
* Niecelny strzał Jarosza
90+3 - Akcja prawą stroną Kuświka, ale wybija na rożny Cichocki.
90+2 - Niecelne uderzenie Ebwelle sprzed pola karnego.
* Faulowany w obronie Kozak, a sędzia dolicza trzy minuty
90 - Druga zmiana w Radomiaku: Świdzikowski za Gąskę.
88 - Dobrze w obronie Ebwelle i Scheidt...
* Skuteczna interwencja Kochalskiego
86 - Rzut rożny dla Stomilu.
83 - Gąska wysoko nad bramką.
* Kolejny stały fragmenty gry dla Zielonych, tym razem po faulu na Gąsce
82 - Wolny dla Radomiaka po faulu na Podlińskim.
81 - Kartka dla wprowadzonego Jarosza, który zastąpił Spychałę.
80 - Kaput przerwał kontrę i dostał żółtą kartkę.
79 - Rożny dla Radomiaka po akcji Ebwelle, ale wybijają gospodarze.
78 - Uderzał z pola karnego Podliński, ale znów zablokowany.
75 - Pierwsza zmiana w Radomiaku: Ebwelle za Leandro.
73 - Popracowali w obronie Leo i Kozak.
* Kolejne zmiany w zespole gospodarzy. Tym razem Van Huffel i Staszak za Łuczaka oraz Carolinę.
72 - Dobra interwencja w obronie Bodziocha.
* Opatrywany na boisku jest Podliński
69 - Niecelna próba Gąski z daleka.
68 - Strzał Podlińskiego zablokowany.
66 - Hinokio uderzył daleko od bramki Kochalskiego.
64 - Stomil próbuje szybko odpowiedzieć, ale Zieloni grają bardzo odpowiedzialnie w obronie.
60 - Podwójna zmiana w Stomilu: Kuświk i Sadowski za Loshiego oraz Ogrodowskiego.
* Dośrodkowanie Kozaka z lewej strony, przedłużenie głową Podlińskiego, Leo przyjął futbolówkę na klatkę i bardzo mocnym strzałem z okolic 13-14. metra pokonał bramkarza Stomilu!
59 - GOOOOOL dla Radomiaka!!! Leandro!!!
57 - Na spalonym złapany Podliński.
56 - Nudny fragment gry za nami...
* Kontra gospodarzy przerwana przez Jakubika. Następnie kartonik dla Biedrzyckiego za pretensje
51 - Rzut rożny dla Radomiaka.
50 - Kozak zatrzymany z lewej strony boiska.
47 - Po rożnym powstało zamieszanie w polu karnym Stomilu, ale Podliński nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę gospodarzy.
46 - Druga połowa rozpoczęta!

* Był jeszcze rzut wolny dla Zielonych, ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy. Do przerwy w Olsztynie mamy bezbramkowy remis...

45 - Minuta doliczona.
43 - Faul Scheidta na połowie Stomilu.
41 - Kartonik dla Ogrodowskiego za ostry faul na Leandro.
40 - Kozak trafia w słupek! Miłosz zamykał dośrodkowanie Leo, ale nie zdołał pokonać bramkarza Stomilu.
39 - Podliński zablokowany po próbie z linii pola karnego i rzut rożny dla naszego zespołu, po którym tracimy piłkę.
* Jakubik uderzył nad bramką
38 - Kolejna dobra akcja Radomiaka i tym razem korner dla Zielonych.
37 - Kozak zagrał do Jakubika, a Damian z boku pola karnego uderzył obok bramki Stomilu. Szkoda, bo można było wycisnąć z tej akcji zdecydowanie więcej.
34 - Mocny strzał Scheidta z 20. metrów broni Kudrjavcevs.
31 - Dobra interwencja Kochalskiego na przedpolu. Następnie golkiper Zielonych broni uderzenie Hinokio.
* Wybronili się radomianie
* Będzie jeszcze korner po interwencji Kochalskiego
28 - Faul Jakubika na Carolinie z boku pola karnego. Rzut wolny dla Stomilu i kartonik dla naszego defensora.
26 - Groźne uderzenie Sieranta lewą nogą sprzed pola karnego powędrowało minimalnie obok bramki Radomiaka.
23 - Stomil próbował teraz przeprowadzić akcję prawą stroną, ale Scheidt zabrał futbolówkę Sierantowi. Po chwili akcja Podlińskiego zatrzymana przez golkipera olsztynian.
21 - Faul w ataku Jakubika.
19 - Za mocne zagranie Kozaka do Podlińskiego i szybszy bramkarz gospodarzy.
17 - Dużo niedokładności teraz z obu stron...
14 - Podanie Jakubika w pole karne Stomilu łapie Kudrjavcevs.
13 - Straus zdecydował się na strzał z daleka, ale kopnął bardzo niecelnie.
10 - Nieudana kontra Radomiaka po przejęciu futbolówki przez Jakubika.
* Bodzioch wybija na róg
8 - Gąska fauluje Hinokio na 35. metrze przed bramką Kochalskiego.
* Dwa słupki po uderzeniu Łuczaka ratują Radomiaka!
6 - Rzut wolny dla Stomilu z 22. metrów.
5 - Faul w ataku Podlińskiego.
4 - Nieudane dośrodkowanie Caroliny.
3 - Po rożnym wybijają daleko od swojej bramki gospodarze.
* Groźna wrzutka Gąski i będzie jeszcze korner dla Zielonych
2 - Kolejne nieprzepisowe zatrzymanie Brazylijczyka...
1 - Pierwszy faul na Leo, ale daleko od bramki Stomilu.
* Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego byłego pracownika klubu z Olsztyna
1 - Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczęliśmy mecz Stomil - Radomiak!

---

17:28 Zawodnicy zeszli już do szatni - za 12 minut początek meczu Stomil - Radomiak!

17:27 Mecz będzie można oglądać na żywo na platformie Ipla.tv - TUTAJ.

17:20 W drużynie Zielonych brakuje dziś pauzującego za kartki Karwota, ale też narzekających na urazy: Banasiaka, Lewandowskiego oraz Angielskiego. Lekki problem zdrowotny zgłosił również Mateusz Radecki, który był szykowany do gry w pierwszym składzie, ale ostatecznie zabrakło go w kadrze meczowej.

17:19 Piłkarze obydwu drużyn wyszli już na rozgrzewkę.

17:10 W Radomiaku debiutuje dziś Athanasios Scheidt. W pierwszym składzie również m.in. Karol Podliński, który obchodzi 23. urodziny. Z kolei na ławce chociażby Morimakan Diane.

17:05 Skład gospodarzy: Kudrjavcevs - Sierant, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina - Hinokio, Ogrodowski, Spychała, Łuczak - Loshi.

17:00 Skład Radomiaka wygląda następująco:

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godz. 17:40 na stadionie w Olsztynie, rozpocznie się mecz 11. kolejki Fortuna 1 Ligi: Stomil vs. Radomiak! Spotkanie transmitowane będzie na platformie Ipla.tv. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację na żywo. Bądźcie z nami!