Czas wykonać decydujący krok w kierunku PKO Ekstraklasy!

  • 30-07-2020 22:34
  • Admin

Czas wykonać decydujący krok w kierunku PKO Ekstraklasy!

W finałowym meczu barażowym o awans do PKO Ekstraklasy, piłkarze Radomiaka Radom zagrają na wyjeździe z Wartą Poznań. Podopieczni trenera Dariusza Banasika stają przed historyczną szansą - powrotu naszego Klubu do Ekstraklasy po 35 latach przerwy!

Ostatni awans Zielonych do najwyższej klasy rozgrywkowej, miał miejsce 36 lat temu - w 1984 roku! Wielu kibiców Radomiaka, nie pamięta więc czasów, gdy nasza drużyna, przez jeden sezon, występowała w ówczesnej 1 lidze. Czas więc wracać!

W sezonie zasadniczym, zespół trenera Banasika zajął 4. miejsce z dorobkiem 57 punktów, natomiast Warta była trzecia, mając na swoim koncie 60 oczek. Z kolei w półfinale barażów, ekipa z Poznania pokonała u siebie 1:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, natomiast Radomiak wygrał przy Narutowicza 3:1 z Miedzią Legnica.

Wiadomo, że w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie jako gospodarze występują podopieczni trenera Piotra Tworka, zabraknie kibiców z Radomia, ale jak poinformował Urząd Miejski, na Placu Corazziego zostanie ustawiony telebim, na którym będzie można obejrzeć to arcyważne i arcyciekawe spotkanie.

- Czujemy, że jest to dla Klubu, jeden z najważniejszych meczów w 110-letniej historii Radomiaka. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego pojedynku i jedziemy do Grodziska Wielkopolskiego po awans - mówi trener Banasik. Pełna wypowiedź naszego szkoleniowca - tutaj.

#RazemPoZwycięstwo - materiał Zebrra.tv

Nie trzeba w tej zapowiedzi pisać, jak ważna jest to potyczka dla piłkarzy, sztabu szkoleniowego, Kibiców i całej społeczności naszego Klubu, ale także samego miasta. Przed Radomiakiem otwierają się bramy Ekstraklasy, do której pragniemy wrócić po 35 latach przerwy!

Początek jednego z najważniejszych meczów Radomiaka w historii Klubu - w piątek (31 lipca) o godz. 17:40 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Transmisja w Polsat Sport. Tekstowa relacja na Radomiak.pl.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Radomiaka wynosi dokładnie 2.80.

#CzasWracać #RazemPoAwans

Za te 30 lat, za 4 ligi smak, czekaliśmy już tyle lat, Radomiaczku nadszedł czas!