Radomiak bezbramkowo zremisował z Odrą

• 04-06-2020 10:07
  • Admin

W pojedynku 23. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom bezbramkowo zremisowali na stadionie przy ul. Narutowicza z Odrą Opole. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika był to pierwszy mecz po 89-dniowej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Radomiak Radom - Odra Opole 0:0

Radomiak: 1. Cezary Miszta - 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (46, 8. Mateusz Lewandowski), 7. Mateusz Michalski, 55. Meik Karwot (82, 70. Merveille Fundambu), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita - 22. Maciej Górski (71, 97. Dominik Sokół).

Odra: 69. Mateusz Kuchta - 80. Kacper Tabiś (57, 19. Jarosław Czernysz), 27. Mateusz Kamiński, 3. Mateusz Wypych, 18. Łukasz Winiarczyk - 9. Tomáš Mikinič, 66. Miłosz Trojak, 14. Sebastian Bonecki (68, 5. Rafał Niziołek), 98. Mateusz Czyżycki, 7. Krzysztof Janus - 28. Arkadiusz Piech (79, 20. Szymon Skrzypczak).

Żółte kartki: Leândro, Lewandowski - Czyżycki.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Zapis relacji na żywo
:

90+4 - KONIEC MECZU. Radomiak bezbramkowo remisuje z Odrą.
90+2 - Faul Mikity w środku boiska. Radomiak próbuje przeprowadzić jeszcze jedną składną akcję.
90 - 4 minuty doliczone.
90 - Tym razem świetna sytuacja dla drużyny z Opola, ale Skrzypczak z bliska kopnął obok słupka bramki strzeżonej przez Misztę. Uff...
87 - Dobra okazja dla Radomiaka! Fundambu dośrodkował w pole karne gości, tam fatalnie pomylił się Wypych, ale Sokół z kilku metrów, nie trafił w bramkę Odry. Zauważmy jednak, że nasz młody napastnik musiał atakować piłkę wślizgiem, także to może go usprawiedliwiać.
85 - Abramowicz po rożnym nad bramką.
84 - Kolejna dobra okazja i tylko rzut rożny dla Zielonych. Radomiak wreszcie w drugiej połowy zacząć zagrażać bramce Odry.
82 - Świetne zagranie Fundambu do Mikity, ale skrzydłowy Radomiaka nie trafił w bramkę Kuchty.
82 - Ostatnia zmiana w Radomiaku. Fundambu za Karwota.
80 - Cichocki w ostatniej chwili zablokował strzał Czyżyckiego.
79 - Ostatnia zmiana w Odrze: Skrzypczak za Piecha.
76 - Jakubik skutecznym wślizgiem przerwał groźną akcję Odry.
73 - Widać gołym okiem, że wielu zawodnikom brakuje już sił. 89-dniowa przerwa robi swoje...
71 - Rzut rożny dla Odry.
71 - Sokół za Górskiego.
70 - Radomiak przyspieszył. Aktywna przede wszystkim lewa strona Zielonych.
68 - Niziołek za Boneckiego.
66 - Kartonik dla Czyżyckiego.
65 - Strzał Górskiego z 20 metrów iii... słupek! Ależ było blisko bramki dla Zielonych.
64 - Nie klei się gra zawodnikom Radomiaka w drugiej połowie.
61 - Rożny dla Radomiaka po wrzutce Abramowicza.
58 - Żółta kartka dla Lewandowskiego.
57 - Pierwsza zmiana w Odrze: Czernysz za Tabisia.
54 - Nie jest to zbyt ciekawy początek drugiej połowy.
51 - Dobra akcja Górskiego lewą stroną. Próbę napastnika Radomiaka wybił na rzut rożny bramkarz gości.
48 - Michalski gra teraz na skrzydle, a Lewandowski w środku boiska.
46 - Lewandowski za Leandro, który ujrzał jeszcze żółty kartonik za... zdjęcie koszulki przed zejściem z boiska.
46 - Piech uderzył z 25 metrów, ale nie trafił w bramkę Radomiaka.
46 - Rozpoczęła się druga połowa.

45 - Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach 0:0.
44 - Problemy zdrowotne Leandro. Brazylijczyk nie uczestniczy w grze, stoi jako osamotniona "dziewiątka".
43 - Niecelne dośrodkowanie Karwota do Górskiego.
39 - Znów dobre podane Leo do Makowskiego, ale tym razem Rafał nie trafił w światło bramki.
36 - Groźny akcja Odry, ale Miszta na posterunku.
34 - Teraz więcej walki w środku boiska, aniżeli składnych akcji obu zespołów.
31 - Radomiak kończy akcję Odry już na 40 metrze od bramki Miszty. Bardzo dobry fragment gry Zielonych.
30 - Leandro kopnął z 20 metrów bardzo daleko od celu.
29 - Po strzale Karwota głową, Kuchta wybija futbolówkę na rzut rożny.
28 - Kolejna dobra interwencja w obronie Świdzikowskiego. Następnie kontra Radomiaka i po strzale Mikity z siedmiu metrów, piłka odbija się od nogi Wypycha.
26 - Leandro znów faulowany, ale ponownie bez kartki dla graczy Odry.
23 - Groźna akcja Odry i znów niepewna interwencja Miszty, ale Mikinić miał za daleko do futbolówki, aby skierować ją do bramki Radomiaka.
21 - Gra się nieco uspokoiła: oglądamy dużo niedokładności z obu stron.
18 - Wydaje się, że Radomiak przejął inicjatywę, ale Zieloni muszą uważać na kontry Odry.
17 - Bardzo dobre uderzenie Makowskiego, ale golkiper Odry wybija futbolówkę na rzut rożny.
15 - Świetna interwencja Miszty po uderzeniu Piecha, który znajdował się jednak na pozycji spalonej.
15 - Tym razem rzut wolny dla Odry z lewej strony boiska.
14 - Kolejna próba Radomiaka lewą stroną, ale żadne z dośrodkowań, nie dochodzi do Górskiego czy Makowskiego.
12 - Dobra akcja Abramowicza, ale nasz obrońca został w ostatniej chwili zablokowany.
10 - Próba Leandro zablokowana przez defensorów gości.
9 - Górski faulowany z boku pola karnego Odry. Rzut wolny dla Radomiaka.
8 - Minął się z piłką Miszta, ale bez konsekwencji dla Zielonych.
6 - Faul na Karwocie - na 30 metrze od bramki gości.
6 - Na spalonym Mikinić.
3 - Pierwsza składna akcja Radomiaka: Leo zagrywał do Makowskiego, ale strzał pomocnika Zielonych powędrował obok bramki Kuchty.
3 - Jak na razie, wolne tempo gry.
1 - Faul Jakubika w środku pola.
1 - Pierwszy gwizdek sędziego Rasmusa. Zaczęliśmy pierwszy mecz po restarcie Fortuna 1 Ligi!

---

18:05 Najpierw na boisku pojawili się goście, następnie gospodarze, a na zakończenie sędziowie - witamy w nowej rzeczywistości!

17:55 Piłkarze Radomiaka zeszli z rozgrzewki. Za 15 minut zaczynamy pierwszy mecz po restarcie ligi!

17:40 Kapitanem naszego zespołu będzie dziś powracający do gry po kontuzji - Maciej Świdzikowski, który ostatni ligowy mecz rozegrał 13 kwietnia 2019 roku.

17:31 Mecz oczywiście rozgrywany jest bez udziału publiczności. Transmisję na żywo przeprowadzi Polsat Sport.

17:22 Skład Odry: Kuchta - Wypych, Janus, Mikinić, Bonecki, Winiarczyk, Kamiński, Piech, Trojak, Tabiś, Czyżycki.

17:15 Rezerwowi Radomiaka: Kryczka, Grudniewski, Banasiak, Lewandowski, Pietrzyk, Nowak, Fundambu, Nowakowski i Sokół.

17:10 Skład naszego zespołu wygląda następująco:

WITAMY W RELACJI LIVE
********************************

O godzinie 18:10 rozpocznie się na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, pierwszy ligowy mecz piłkarzy Radomiaka po 89-dniowej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. W pierwszej kolejce - po restarcie ligi - Zieloni zagrają bez udziału publiczności z Odrą Opole. Pojedynek transmitowany będzie na żywo w Polsat Sport. Na naszej oficjalnej stronie przeprowadzimy tradycyjną, tekstową relację LIVE. Bądźcie z nami!