Radomiak otrzymał zgodę na treningi grupowe!

  • 12-05-2020 07:52
  • Admin

Radomiak otrzymał zgodę na treningi grupowe!

Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1 Ligi. Zgodę na treningi w grupach, otrzymały już wszystkie kluby, w tym oczywiście zawodnicy Radomiaka!

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że we wszystkich klubach Fortuna 1 Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne - przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostawała kierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań, kluby mogły przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Zespół Medyczny PZPN na bieżąco analizował wyniki badań. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcia treningów grupowych, w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, wszystkie kluby zaplecza Ekstraklasy otrzymały już zgodę na treningi grupowe. Piłkarze Radomiaka pierwsze zajęcia po kilkutygodniowej przerwie, odbędą we wtorek, 12 maja.

Plan wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi