Nowak odchodzi z Radomiaka. Koniec wypożyczeń Miszty, Pietrzyka i Fundambu

  • 08-08-2020 10:53
  • Admin

Nowak odchodzi z Radomiaka. Koniec wypożyczeń Miszty, Pietrzyka i Fundambu

Damian Nowak został nowym piłkarzem GKS-u Tychy, natomiast Cezaremu Miszcie, Kacprowi Pietrzykowi i Merveille Fundambu, przestały obowiązywać wypożyczenia do naszego Klubu.

Nowak (na zdjęciu) grał w Radomiaku przez sezon. Wystąpił w 27 meczach (liga oraz Puchar Polski) i zdobył 7 bramek. 28-letniemu napastnikowi skończył się kontrakt z naszym Klubem i zdecydował się on na transfer do GKS-u Tychy, z którym podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Miszta trafił do Radomiaka przed rundą wiosenną rozgrywek i rozegrał w zielonych barwach 13 meczów. 18-letni bramkarz czterokrotnie zachował czyste konto, a teraz rozpoczął już treningi z drużyną mistrza Polski - Legią Warszawa, z której był wypożyczony na pół roku do Radomia.

Pietrzyk przebywał w 1-ligowcu rok i również był wypożyczony ze stołecznego klubu. 21-letni obrońca wystąpił w sezonie 2019/2020 (we wszystkich rozgrywkach) w 12 spotkaniach, zaliczając w sumie 906 minut.

Fundambu, podobnie jak Miszta, trafił do Radomiaka zimą. Był wypożyczony z KTS Weszło Warszawa. Zawodnik z Demokratycznej Republiki Konga rozegrał w Radomiaku 10 meczów (trzykrotnie wystąpił w pierwszym składzie). Teraz jest testowany przez ligowego rywala Zielonych - Widzew Łódź.

Ponadto, podobnie jak Nowakowi, kilku zawodnikom skończyły się 31 lipca 2020 roku, kontrakty z Radomiakiem i z niektórymi z nich, trwają rozmowy na temat przedłużenia umów (niewykluczony jest również powrót do zespołu w/w wypożyczonych w ostatnim sezonie zawodników). O kolejnych decyzjach kadrowych, będziemy więc informować na bieżąco. Przypomnijmy, że w przyszłym tygodniu Zieloni wznawiają treningi i wówczas można spodziewać się pierwszych transferów do Klubu!

Damian, Czarek, Kacper, Merveille  - DZIĘKUJEMY za dotychczasową grę w RADOMIAKU i życzymy Wam powodzenia w dalszej karierze!