Kto najwięcej minut, bramek? [PODSUMOWANIE SEZONU]

• 03-08-2020 19:55
  • Admin

Za nami trwający wyjątkowo ponad rok, sezon piłkarski 2019/2020. Kto z piłkarzy Radomiaka strzelił zdobył najwięcej goli, a kto zaliczył najwięcej minut? Sprawdźcie poniżej.

Radomiak zajął w sezonie zasadniczym Fortuna 1 Ligi, jako beniaminek rozgrywek, 4. miejsce, wygrał półfinałowy mecz barażowy o awans do PKO Ekstraklasy i w decydującym spotkaniu, uległ 0:2 Warcie Poznań. Z kolei w Pucharze Polski, Zieloni odpadli w 1/16 finału, przegrywając 1:2 z GKS-em Tychy.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika rozegrali we wszystkich rozgrywkach 38 meczów, notując 18 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek (w sezonie zasadniczym w lidze - u siebie bilans 12-3-2!). Bilans bramek: 58-51.

Najwięcej bramek we wszystkich rozgrywkach zdobył Patryk Mikita, autor 15 trafień. Po 7 goli zaliczyli Rafał Makowski i Damian Nowak, a 6 bramek zdobyli Mateusz Michalski i Leandro.

Najwięcej meczów w naszym zespole rozegrali: Dawid Abramowicz, Mateusz Michalski i Patryk Mikita - 36, natomiast 35 spotkań na swoim koncie w sezonie 2019/2020 mają Damian Jakubik i Rafał Makowski, natomiast najwięcej minut zaliczyli: Rafał Makowski - 3140, Dawid Abramowicz - 3081, Mateusz Cichocki - 2970, Damian Jakubik - 2917 i Mateusz Michalski - 2535.