Kolejny mecz po restarcie ligi. Tym razem w Nowym Sączu

  • 06-06-2020 20:50
  • Admin

Kolejny mecz po restarcie ligi. Tym razem w Nowym Sączu

W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Po 89-dniowej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, w czwartek Zieloni wrócili do gry, remisując przy Narutowicza 0:0 z Odrą Opole. Liga jednak się nie zatrzymuje i już w niedzielę podopieczni trenera Dariusza Banasika zagrają kolejne spotkanie.

Tym razem rywalem naszego zespołu będzie zajmująca w tabeli 9. miejsce - Sandecja Nowy Sącz. Drużyna Tomasza Kafarskiego zdobyła jak dotąd 32 punkty i w pierwszym po restarcie ligi pojedynku, wygrała na wyjeździe 3:0 z GKS-em Bełchatów.

Z kolei radomianie plasują się obecnie na 4. lokacie z dorobkiem 37 oczek. Zieloni ciągle utrzymują miejsce dające prawo gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

- Mamy mało czasu, aby przygotować się do tej potyczki, ale nie narzekamy. Długo czekaliśmy na powrót ligi, także teraz zrobimy wszystko, aby zdobywać w każdym meczu komplet punktów - mówi trener Dariusz Banasik.

W Radomiaku zabraknie w niedzielę pauzującego za cztery żółte kartki - Brazylijczyka Leandro. Pozostali gracze - oprócz kontuzjowanego Marcina Budzińskiego - są do dyspozycji szkoleniowca radomian.

Sędzią głównym meczu będzie Tomasz Wajda z Żywca. Początek w niedzielę (7 czerwca) o godz. 17:00. Transmisja na żywo (za darmo, z jednej kamery) poprzez platformę Ipla.TV. Tekstowa relacja na Radomiak.pl.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Radomiaka wynosi dokładnie 2.45.