Stanowisko Zarządu Klubu ws. licencji na grę w PKO Ekstraklasie

  • 02-06-2020 12:30
  • Admin

Stanowisko Zarządu Klubu ws. licencji na grę w PKO Ekstraklasie

W związku z decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, o nieprzyznaniu licencji Radomiakowi Radom, uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021, Zarząd Klubu informuje:

Nasz Klub, z uwagi na zajmowane miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i szansę na awans do PKO Ekstraklasy, złożył wniosek o licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w procesie licencyjnym na grę w Ekstraklasie i spodziewając się takiej decyzji Komisji, prosiliśmy o wydłużenie terminu złożenia dokumentów. Głównym zarzutem jest brak stadionu, spełniającego wymogi gry w PKO Ekstraklasie. Znając niedostatki stadionu MOSiR i jednocześnie w perspektywie oddanie do użytku stadionu przy ul. Struga, wnioskowaliśmy o dopuszczenie na sezon 2020/2021 obiektu przy ul. Narutowicza. Ostatecznie jednak musimy wskazać stadion zastępczy, na którym nasi piłkarze mogliby występować po ewentualnym awansie do Ekstraklasy. Obecnie szukamy rozwiązania tej sytuacji.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe kryteria, Klub już pracuje nad ich spełnieniem. Naszemu Klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji i oczywiście z tej opcji skorzystamy. Robimy wszystko, aby licencję na grę w Ekstraklasie uzyskać.