Nasi Sponsorzy pomagają szpitalom w walce z koronawirusem

  • 14-05-2020 16:18
  • Admin

Nasi Sponsorzy pomagają szpitalom w walce z koronawirusem

Enea, LOTTO, Windoor, ale też nasi Kibice - wszyscy włączają się w pomoc szpitalom, które każdego dnia walczą z pandemią koronawirusa.

Za pośrednictwem Fundacji Enea do placówek medycznych walczących z koronawirusem trafiło 2,1 mln zł. Przekazane środki były przeznaczane - zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali - m.in. na sprzęt medyczny oraz środki higieny i ochrony osobistej. Grupa Enea sprawnie działa w obliczu zagrożenia epidemicznego, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne milionom Polaków i wspierając działania rządu ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa.

Pomoc finansowa dotarła do ośmiu placówek z terenu działania Grupy Enea. Wyboru trzech dokonało Ministerstwo Zdrowia, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez szpitale. Proces ten koordynowało Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Od 30 marca 10 procent ze sprzedaży wszystkich zakładów i losów zawieranych na lotto.pl przekazywane jest na wsparcie walki z koronawirusem oraz skutkami pandemii. Zebrana kwota wynosi już ponad 1,4 mln zł i stale rośnie. Wcześniej spółka przekazała za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej 4 mln złotych i 90 samochodów w formie darowizn na rzecz kilkunastu szpitali. Pomoc finansowa (nie licząc aut) wyniosła ponad 5,4 mln zł - informowała w połowie kwietnia strona totalizator.pl.

Z kolei firma Windoor m.in. przekazała radomskiemu szpitalowi - 4000 maseczek ochronnych, a wielkim sercem wykazali się również nasi wspaniali Kibice, którzy, jak już wspominaliśmy, zorganizowali akcję "Radomiaka kibice szpitalom", o czym więcej informowaliśmy tutaj.