Radomiak II zwycięzcą IV ligi

  • 13-05-2020 18:04
  • Admin

Radomiak II zwycięzcą IV ligi

Drugi zespół Radomiaka został mistrzem IV ligi mazowieckiej, gr. południowej.

Jak informuje oficjalny portal Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - Delegatura w Radomiu, "Mazowiecki Związek Piłki Nożnej definitywnie zakończył sezon od czwartej ligi w dół. Pozostały jedynie kwestie związane z ewentualnymi meczami barażowymi".

- Zapadła dziś decyzja, że mistrzem południowej grupy IV ligi został Radomiak II Radom. To właśnie ten zespół będzie miał ewentualną możliwość gry w barażach o trzecią ligę. Przypomnijmy, że mistrzem grupy północnej został Drukarz Warszawa. Jeśli dojdzie do meczów barażowych tych drużyn, to pojedynki odbędą się w końcówce czerwca - czytamy na rozpn.pl.

Dalsza część komunikatu:

"Wiele klubów z regionu radomskiego podpisało się pod petycją, aby w niższych ligach odwołać mecze barażowe. Chodzi tutaj o pojedynki wicemistrzów w Campeon.pl Lidze Okręgowej, Pineks Klasy A oraz Nice Sport 2, klasy B. Decyzje ostateczne podejmować będzie zarząd MZPN, ale jest "zielone światło", aby tak się stało.

W przyszłym sezonie będzie też przeprowadzona reorganizacja czwartej ligi, aby ostatecznie w przyszłości nie dochodziło już do barażów o trzecią ligę. Jednak cały projekt uchwały poddany zostanie pod głosowanie zarządu Mazowieckiego ZPN. Decyzje powinny zapaść do końca przyszłego tygodnia."

Przypomnijmy, że nasza "dwójka" prowadzona w rundzie jesiennej przez trenera Macieja Kokoszę (na początku tego roku zespół przejął Jarosław Czupryn) zajmowała po 15. kolejkach, 1. miejsce z dorobkiem 32 punktów.