Rozgrywki Fortuna I ligi zawieszone!

  • 13-03-2020 12:46
  • Admin

Rozgrywki Fortuna I ligi zawieszone!

Decyzją PZPN rozgrywki Fortuna I ligi i II ligi zostały zawieszone. Mecze 23. kolejki obu tych lig zostaną przełożone na późniejszy termin. Oznacza to, że nie odbędzie się jutrzejszy mecz Radomiaka z Odrą Opole.

Komunikat PZPN

"W nawiązaniu do wczorajszej decyzji zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę".

Dodajmy, że rozgrywki PKO Ekstraklasy również zostały zawieszone na czas nieokreślony. Ekstraklasa SA jednocześnie informuje, że rozgrywki zostaną wznowione nie wcześniej niż w kwietniu.

To wszystko ze względu na rozprzestrzeniający się koronawirus...

O pozostałych decyzjach, chociażby Pierwszej Ligi Piłkarskiej, będziemy informować na bieżąco.