Wysokie zwycięstwo w sparingu z Parmą U-19

• 12-02-2020 18:23
  • Admin

W drugim sparingu podczas włoskiego zgrupowania piłkarze Radomiaka pokonali Parmę Calcio U-19 4:0. Mecz rozegrany został w ośrodku treningowym Parmy.

Zieloni rozpoczęli to spotkanie od stworzenia kilku sytuacji pod polem karnym Parmy. W 20. minucie po faulu na Mateuszu Michalskim jedenastkę minimalnie przestrzelił Maciej Górski. Goście próbowali zaskoczyć Cezarego Misztę i defensywę Radomiaka głównie po stałych fragmentach gry.

Bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Fundambu. Chwilę później wynik podwyższył Nowak strzałem z kilkunastu metrów. W 69. minucie błąd popełnił jeden z obrońców Parmy, który naciskany w polu karnym podał do zaskoczonego bramkarza i zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka wpadła do siatki. W 83. minucie ponownie trafił Nowak, tym razem w efektownym stylu nie dając szans golkiperowi gospodarzy.

Jutro kolejny sparing Zielonych. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Banasika zagrają z występującym w Serie D U.S.D. Caravaggio.

Parma Calcio U-19 - Radomiak Radom 0:4 (0:0)
Bramki: Fundambu 50, Nowak 53, 83, trafienie samobójcze 69

Radomiak: Miszta (46. Kochalski) - Pietrzyk, Świdzikowski (60. Cichocki), Leverock (60. Abramowicz), Jakubik (46. Wiatrak), Michalski (46. Leandro), Banasiak (46. Kaput, 70. Szymański), Fundambu (60. Karwot), Nowakowski (60. Mikita), Sokół (46. Makowski), Górski (46. Nowak)