Piłkarze Radomiaka po pierwszym treningu

  • 13-01-2020 20:07
  • Admin

Piłkarze Radomiaka po pierwszym treningu

W poniedziałkowe popołudnie piłkarze Radomiaka wrócili do treningów po zimowej przerwie. Przed Zielonymi ponad półtora miesiąca przygotowań do piłkarskiej wiosny w Fortuna 1 Lidze.

Spośród nowych twarzy na treningu pojawili się Merveille Fundambu wypożyczony z KTS Weszło i Dominik Sokół który powraca z wypożyczenia do Elany Toruń. W najbliższych dniach do drużyny dołączy kilku testowanych zawodników, a o ich przydatności do zespołu zdecyduje sztab szkoleniowy.

- Chcemy brać zawodników sprawdzonych, z dobrymi statystykami, aby się wzmocnić. Nie zakładamy dużej rewolucji, tylko dwa-trzy nazwiska, może cztery - mówi trener Dariusz Banasik.

Do drużyny jeszcze w tym tygodniu dołączy Leandro Rossi, który wraca z ojczystej Brazylii. Z zespołem nie trenowali przechodzący rehabilitację po zabiegu Maciej Filipowicz, szukający klubu Martin Klabnik, tymczasowo zawieszony Artur Haluch, a także Damian Jakubik oraz Mateusz Lewandowski, którzy pojawili się w szatni, ale nie mogą jeszcze rozpocząć optymalnych treningów po przebytych kontuzjach. Na pełnych obrotach trenował natomiast Maciej Świdzikowski wracający po ponad półrocznej kontuzji.

 
W pierwszym tygodniu zawodnicy spotykać się będą na treningach raz dziennie. Pierwszy sparing zaplanowano na najbliższą sobotę. Już dziś wiadomo, że mecz z Zagłębiem Sosnowiec nie odbędzie się w Częstochowie, jak pierwotnie planowano. Z uwagi na dobre warunki pogodowe trwają rozmowy pomiędzy klubami, by spotkanie odbyło się w Radomiu na naturalnej nawierzchni. Jeśli to się nie uda, drużyny rozegrają grę kontrolną w Lelowie.

Kadra Radomiaka na pierwszym treningu:
Bramkarze: Mateusz Kryczka, Mateusz Kochalski
Obrońcy: Kacper Wiatrak, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Michał Grudniewski, Kacper Pietrzyk, Chams Faraji, Maciej Świdzikowski, Adrian Nowosadko
Pomocnicy: Merveille Fundambu, Patryk Mikita, Rafał Makowski, Michał Kaput, Jakub Nowakowski, Adam Banasiak, Mateusz Michalski, Meik Karwot
Napastnicy: Maciej Górski, Damian Nowak, Dominik Sokół