Radomiak zdominował 26. Plebiscyt Sportowy Echa Dnia!

  • 11-01-2020 01:59
  • Admin

Radomiak zdominował 26. Plebiscyt Sportowy Echa Dnia!

Za nami bardzo udany rok 2019, a jego pięknym podsumowaniem był 26. Plebiscyt Sportowy redakcji gazety "Echo Dnia". Najlepszym trenerem wybrany został Dariusz Banasik, najlepszym zawodnikiem Rafał Makowski, a drużyną roku okrzyknięto Radomiaka!

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Zespole Szkół Muzycznych publiczność wielokrotnie nagradzała brawami piłkarzy i trenerów Zielonych. Pierwszym wyróżnieniem było przyznanie Zielonym tytułu "Drużyna roku".

- Z dużą satysfakcją odbieramy nagrodę, która jest naszym ogromnym zwycięstwem, ale także poświadczeniem, że w Radomiu jest atmosfera dla dużej piłki. Słowa uznania dla wszystkich kibiców, którzy przychodzą na mecze i tworzą tę atmosferę, bo jesteśmy postrzegani w Polsce jako miejsce, gdzie kibicowsko jesteśmy numerem jeden, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą ligę, gdzie na pewno nie mamy się czego wstydzić - powiedział po odebraniu nagrody prezes klubu, Sławomir Stempniewski.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii "Trener roku" stanął Dariusz Banasik, który zapowiedział chęć powtórzenia tego wyniku w kolejnym Plebiscycie:

- Za rok chciałbym to trofeum obronić, a jeśli tak się stanie, to będzie to oznaczało, że Radomiak jest w jeszcze innym miejscu niż dzisiaj, czyli w Ekstraklasie - podkreślił trener Dariusz Banasik.

Najpopularniejszym sportowcem w tegorocznym plebiscycie został Rafał Makowski. Na czwartym miejscu uplasował się Leandro Rossi, a na piątym Patryk Mikita.

- Na pewno się tego nie spodziewałem, ale jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Chcę podziękować prezesom, trenerom, kibicom i przede wszystkim kolegom z drużyny, bo piłka nożna to gra zespołowa i bez ich wsparcia na pewno bym tego sukcesu nie osiągnął - powiedział na scenie Rafał Makowski.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym zawodnikom i trenerom oraz serdecznie dziękujemy kibicom oddającym głosy oraz organizatorom Plebiscytu na czele z dyrektorem radomskiego oddziału Echa Dnia, Sławomirem Baćkowskim oraz redaktorem Włodzimierzem Łyżwą wraz z całą kapitułą konkursową za uhonorowanie sukcesów naszego klubu.

Obszerną relację z 26. Plebiscytu Sportowego znaleźć można na portalu Echo Dnia TUTAJ.

Foto: Echo Dnia Radomskie