Za dwa tygodnie Zieloni wrócą do treningów

  • 01-01-2020 22:38
  • Admin

Za dwa tygodnie Zieloni wrócą do treningów

Okres zimowych urlopów jeszcze trwa, ale już za niecałe dwa tygodnie piłkarze Radomiaka znów spotkają się na treningu i rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 13 stycznia.

W trakcie zimowej przerwy zawodnicy nie tylko odpoczywają. Każdy z nich otrzymał od sztabu szkoleniowego rozpiskę treningową, którą trzeba sumiennie realizować. Kilku piłkarzy dodatkowo pracuje nad leczeniem urazów i poważniejszych kontuzji, ale wygląda na to, że już w pierwszym tygodniu przygotowań Zieloni stawią się na treningu niemal w komplecie. Zabraknie na pewno Bruno Luza i Marcina Kluski, którzy rozwiązali kontrakty z klubem, a wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał też Martin Klabnik. W najbliższych dniach zabieg przejdzie Maciej FIlipowicz. Cieszą za to dobre wieści o stanie zdrowia zawodników, którzy kończyli jesień z kontuzjami, czyli Mateusza Lewandowskiego, Damiana Jakubika, Michała Grudniewskiego i Macieja Świdzikowskiego.

Grudzień i styczeń to także czas intensywnej pracy organizacyjnej w klubie mającej na celu przygotowanie się do zimowego okresu przygotowawczego i rundy wiosennej. W roku 110-lecia Radomiaka na kibiców czekać będzie wiele atrakcji i wydarzeń. Trwają także przygotowania do wyjazdu na zgrupowanie we Włoszech oraz rozmowy z zawodnikami, którzy mogą wzmocnić drużynę w zimowym okienku transferowym.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika wrócą do treningów 13 stycznia. Pierwszy sparing zaplanowano na 18 stycznia. Rozgrywki ligowe rozpoczną się 29 lutego.

Plan zimowych przygotowań Radomiaka:
13 stycznia - powrót do treningów
18 stycznia - sparing z Zagłębiem Sosnowiec (Częstochowa)
25 stycznia - sparingi z Wisłą Puławy i MKS Piaseczno (boisko sztuczne, Radom)
1 lutego - sparing z Koroną Kielce (Suzuki Arena w Kielcach)
2-10 lutego - planowany obóz we Włoszech
15 lutego - sparing z Górnikiem Łęczna (Stadion Górnika w Łęcznej)
22 lutego - sparing z GKS Bełchatów (Stadion GKS w Bełchatowie)