Ligowy debiut Jakuba Nowakowskiego

  • 03-12-2019 14:36
  • Admin

Ligowy debiut Jakuba Nowakowskiego

W końcówce meczu z GKS Bełchatów na boisku w miejsce strzelca bramki, Mateusza Michalskiego pojawił się Jakub Nowakowski. Dla wychowanka naszej Akademii był to ligowy debiut w pierwszym zespole Radomiaka.

18-latek w tym sezonie wystąpił jak dotąd w wygranym meczu I rundy Pucharu Polski z Elaną Toruń. Jest natomiast jednym z liderów rezerw, które po rundzie jesiennej zajmują pierwsze miejsce w tabeli IV ligi mazowieckiej. 

- Kuba miał już wcześniej debiutować, ale zawsze nie było bezpiecznego wyniku, żeby go wprowadzać. Natomiast jest to zawodnik wyróżniający się w drugim zespole. Na treningach też się bardzo wyróżnia i myślę, że w przyszłości może być taka sytuacja, że w przyszłości będziemy mieli z niego dużo satysfakcji. Ale trzeba go rozsądnie wprowadzać. Dzisiaj zadebiutował i myślę, że jest to takie zwieńczenie jego pracy i gry przede wszystkim w drugiej drużynie - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Banasik.

Przypomnijmy, że Jakub Nowakowski jest wychowankiem Akademii Radomiaka, w której występuje od najmłodszych roczników. 11 października obchodził 18. urodziny.