Umowa na dokończenie RCS nie została podpisana

  • 26-11-2019 13:40
  • Admin

Umowa na dokończenie RCS nie została podpisana

Konsorcjum stołecznych firm Erekta Budownictwo sp. z o.o./Interiors Karolina Pawlak nie przystąpiło do podpisania umowy na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał od drugiej z firm, która zgłosiła się do przetargu, Betonox Construction pisemne zapewnienie, że jej oferta jest wciąż ważna i firma jest gotowa zrealizować zamówienie.

Dziś miało dojść do zawarcia umowy na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu z konsorcjum firm, które wygrało przetarg. MOSiR otrzymał odpowiedź od konsorcjum firm Erekta Budownictwo/Interiors Karolina Pawlak, że nie przystąpi ono do podpisania umowy. Druga z firm, które przystąpiły do przetargu, Betonox Construction również dziś przesłała pisemne zapewnienie, że oferta opiewająca na kwotę ponad 82 milionów złotych jest ważna i firma deklaruje chęć realizacji inwestycji.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta, MOSiR złoży zawiadomienie do prokuratury. - Prezes MOSiR-u, Grzegorz Janduła podkreśla, że, wyjaśnienia wymaga, czy wykonawca mógł w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dopuścić się udaremnienia lub utrudnienia przetargu publicznego, w tym również czy nie wszedł w porozumienie z inną osobą, działając w ten sposób na szkodę organizatora przetargu. Chodzi o odwołanie, które tuż przed planowanym podpisaniem umowy złożyła firma Maat 4 z Warszawy i wycofała je po kilku dniach co pozwoliło Erekcie odzyskać wpłacone wadium - głosi komunikat.